VILA ANGELA ZOI (15)

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

 

Вила Angela Zoi  лоцирана на 800 метри од плажата Мегали Амос, во ценатарот на градотВилата располага со двокреветни, трикреветни, четирикреветни студија како и четирикреветни дуплекс апартмани. Сите соби се со комплетно опремена кујна, тоалет, балкон, ТВ, WiFi и клима уред.

 

 


Термин

 

Ноќевања

 Вила Ангела Зои

Цена

Доплата за 3 то и 4 то лице

Доплата за деца до 12 години

29.05

7

129

89 €

69 €

05.06

7

139

99 €

69 €

12.06

7

159

109 €

69 €

19.06

7

219

129 €

69 €

26.06

7

239

149 €

69 €

03.07

7

289

169 €

69 €

10.07

7

289

179 €

69 €

17.07

7

289

189 €

69 €

24.07

7

289

189 €

69 €

31.07

7

289

189 €

69 €

07.08

7

289

189 €

69 €

14.08

7

289

189 €

69 €

21.08

7

239

179 €

69 €

28.08

7

229

169 €

69 €

04.09

7

199

139 €

69 €

11.09

7

179

119 €

69 €

18.09

7

159

89 €

69 €

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на сместување, поаѓањето е ден претходно (вторник)

 

Во цената е вклучено:

 

Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен:

*автобуски превоз, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, за минимум 2 лица;

* трето и четврто  лице плаќаат според табелата;

*прво и второ дете до 12 години  плаќаат според табелата;

* дете до 2 години бесплатно (без седиште);

 

Во цената не е вклучено:

 

БРОДСКА КАРТА ВОЛОС-СКИЈАТОС – ВОЛОС = 35 € / 2.170 мкд (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;

 

Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.

Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 60 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска карта;

Само автобуски превоз  45 € за возрасни, 35 € за деца до 12 год. – еден правец;

За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 € за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

 

НАПОМЕНИ:

 Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување

Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.

 

 

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.

-Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.


Ø  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

(на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)

Ø  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени

кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.


-Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање.

-Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.

  • По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
  • Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате  клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
  • Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување,