VILA SANDY (X)

Вила Sandy се наоѓа во мирниот дел на Пефкохори на околу 50м. оддалеченост од плажа. Овој објект се состои од двокреветни и петокревреветни апартмани како и двокреветни , трокреветни и четворокреветни студија. Студијата располагаат со мини кујни тоалет телевизор и клима вклучена во цената.

ХОТЕЛ “САНДИ”

 

ТЕРМ ИНИ 25.06 02.07 02.07 09.07 09.07 16.07 16.07 23.07 23.07 30.07 30.07 06.08 06.08 13.08 13.08 20.08 20.08 27.08 27.08 03.09
НОЌИ 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 339 389 439 459 479 479 479 459 439 419
1/3 359 409 459 479 499 499 499 479 459 439
1/4 379 429 479 499 529 529 529 509 489 479
1/3+2 399 459 499 529 569 569 569 549 529 519
     

 

 • Ø Цените се за сместување се на база 8 дена 7 ноќи 
 • Ø Вилата е оддалечена 50м од песочната плажа 
 • Ø Сместувањето е во студиа со 1/2, 1/3 и 1/4 кревети и апартмани со одвоена кујна и дневна од спалната соба со 1/3 + 2(5) кревети
 • Ø Сите соби се опремени со: туш, WC, и клима уред вклучен во цената
 • Ø Повратен билет изнесува 45€ за возрасни и 30€ зе деца на возраст од 2-12 години
 • Ø Поаѓањето е во 03ч а враќањето е во 13ч по локално врме
 • Ø Патничкото осигурување не е вклучено во цената и изнесува 7€ по лице до 65 годишна возраст и 5€ зa деца на возраст од 2-12 години
 • Ø Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1€ по соба на ден
 • Ø Цените се изразени во евра, а уплатата е во денарска противвредност 1€ = 62.оо денари

 

 

ЛЕТОВАЊЕ ПРЕД И ПО СЕЗОНА

– ПЕФКОХОРИ –

 

ТЕРМИНИ НОЌИ ВОЗРАСНИ ПРВО ДЕТЕ ОД 2 - 12 ГОД ВТОРО ДЕТЕ ОД 2 - 12 ГОД
21.05 - 26.05 5 70 60 /
26.05 - 31.05 5 80 70 /
31.05 - 05.06 5 90 80 /
05.06 - 10.06 5 100 90 /
10.06 - 15.06 5 110 100 /
15.06 - 20.06 5 120 110 /
20.06 - 25.06 5 130 120 /
 
ТЕРМИНИ НОЌИ ВОЗРАСНИ ПРВО ДЕТЕ ОД 2 - 12 ГОД ВТОРО ДЕТЕ ОД 2 - 12 ГОД
03.09 - 08.09 5 130 120 /
08.09 - 13.09 5 120 110 /
13.09 - 18.09 5 110 100 /
18.09 - 23.09 5 100 90 /
23.09 - 28.09 5 90 80 /
28.09 - 03.10 5 80 70 /

 

 • Ø Цената е за сместување на база 6 дена 5 ноќи со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио / апартман 
 • Ø Попустот за деца важи во присуство на 2 возрасни лица 
 • Ø Вилата е оддалечена 50м од песочната плажа
 • Ø Сместувањето е во студиа со 1/2, 1/3 и 1/4 кревети и апартмани со одвоена кујна и дневна од спалната соба со 1/3 + 2(5) кревети
 • Ø Сите соби се опремени со: туш, WC, и клима уред вклучен во цената
 • Ø Поаѓањето е во 03ч а враќањето е во 13ч по локално врeме
 • Ø Патничкото осигурување не е вклучено во цената и изнесува 5€ по лице до 65 годишна возраст и 3€ зa деца на возраст од 2-12 години
 • Ø Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1€ по соба на ден
 • Ø Цените се изразени во евра, а уплатата е во денарска противвредност 1€ = 62.оо денари