VILA IRINI sopstven prevoz (9)

Едно од најубавите грчки острови Тасос, препознатлив по преубавите природни пејсажи, сликовити морски заливи и голем број на песочни плажи. Секако тоа се едни од причините зошто Тасос е омилено летувалиште за нашите гости. Ретко када како на Тасос ќе бидете послужени со штотуку уловена риба, свежи салати и голем број грчки специјалитети. Овој сликовит остров се препорачува за фамилијарен одмор или за оние кои сакаат да побегнат од градската врева.

Оваа преубава вила располага со просторни студија и апартмани кои се наоѓаат до хотелот Потос кој ги дели базен. На базен капењето е бесплатно за гостите, може да се користи и чадори и лежалки, доколку се конзумира некој пијалок.
Сите апартмани и студија поседуваат тераси и гарнитура за седење според бројот на гостите и гледаат спрема пешачката улица. Вилата се наоѓа во самиот центар на Потос на 150 метри од плажата. Студијата 02 се сместени на први спрат и поседуваат два споени стандардни кревети кујски дел (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), ТВ,клима(вклучена во цена), купатило со туш-када и тераса. Студија 03 и 04 се сместени на први спрат и поседуваат два споени стандардни кревети и кревет на спрат. Се останато е како во студио 02. Апартмани 04 се сместени на први и втори спрат, поседуваат две одвоени простории со пролаз ( не се одвоени со врата). Во едната просторија има француски кревет, ТВ, клима(вклучена во цена) и излез на тераса, а во другата просторија се два стандардни кревети, кујнски дел (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите) и купатуло со туш-када.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ
Услугамај.23јун.02јун.12јун.22јул.02јул.12јул.22авг.01авг.11авг.21авг.31септ.10септ.20
Број на ноќевања 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10
Студио 02 по лице 69 109 169 209 259 289 319 319 319 249 199 139 79
Цена до 28/02 59 99 159 199 239 269 299 299 299 229 189 129 69
Студио 03 по лице 59 89 139 189 219 249 269 269 269 229 159 119 69
Цена до 28/02 49 79 129 179 199 229 249 249 249 209 149 109 59
Апп 04 по лице 49 89 129 179 209 239 259 259 259 219 149 109 59
Цена до 28/02 39 79 119 169 189 219 239 239 239 199 139 99 49
Студио 04* по лице 49 79 109 159 199 219 239 239 239 199 139 99 49
Цена до 28/02 39 69 99 149 179 199 219 219 219 179 129 89 39
Family club* дете од 2-14 год. 29 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39 29
  • Прво и второ дете од 2-14 години плаќаат цена дадена во табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 и користат сопствен кревет во СТД 04, или заеднички кревет (дете до 6 год) со возрасни лица во СТД 02;
  • климата е вклучена во цената
ТУРИСТИЧКА ТАКСА Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

НАПОМЕНА - Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.