VILA ELENA (24)

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно.

Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони.

Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

 • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
 • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

(напомена: првите 3 и последните 3 термини се промо цени и на нив не следува попуст) 

 

Датуми

1/2+1chd

1/2

1/3 Studio

1/4 Studio

21.05.2023 - 28.05.2023

89 €

89 €

99 €

119 €

28.05.2023 - 04.06.2023

119 €

119 €

129 €

139 €

04.06.2023 - 11.06.2023

149 €

149 €

169 €

179 €

11.06.2023 - 18.06.2023

249 €

249 €

269 €

279 €

18.06.2023 - 25.06.2023

299 €

299 €

319 €

359 €

25.06.2023 - 02.07.2023

319 €

319 €

339 €

389 €

02.07.2023 - 09.07.2023

409 €

409 €

429 €

459 €

09.07.2023 - 16.07.2023

409 €

409 €

429 €

459 €

16.07.2023 - 23.07.2023

409 €

409 €

429 €

459 €

23.07.2023 - 30.07.2023

409 €

409 €

429 €

459 €

30.07.2023 - 06.08.2023

449 €

449 €

479 €

509 €

06.08.2023 - 13.08.2023

449 €

449 €

479 €

509 €

13.08.2023 - 20.08.2023

429 €

429 €

449 €

489 €

20.08.2023 - 27.08.2023

329 €

329 €

369 €

389 €

27.08.2023 - 03.09.2023

259 €

259 €

289 €

319 €

03.09.2023 - 10.09.2023

209 €

209 €

229 €

259 €

10.09.2023 - 17.09.2023

159 €

159 €

179 €

209 €

17.09.2023 - 24.09.2023

109 €

109 €

129 €

139 €

24.09.2023 - 01.10.2023

69 €

69 €

79 €

99 €

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • Скопје (Дрводекор) –45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес –60еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП Макпетрол на кружен тек)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 5:40 Удово (БП Удово)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 5:00 Битола (Градска Автобуска станица на перон)
 • 4:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 3:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 3:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 3:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 4:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

 

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување 150 ден. по лице

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

ЛОКАЦИЈА