VILA NATASHA (15)

Вила Наташа се наоѓа во близина на центарот на Ханиоти, на околу 80 метри од плажата. Вилата располага со трикреветни студија и апартмани и четирикреветни дуплекс апартмани кои се наоѓаат на втор и трет кат. Сите соби располагаат со комплет опремени кујни, бања, ТВ, Wi-Fi, крпи и клима уред. Има лифт, а карши вилата има јавен паркинг. Вилата располага со заеднички простор за седење, кој гостите го користат за време на нивниот престој.

 

 Попуст 10 % за 50 % уплата заклучно со 31.03.2024


ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман

ТЕРМИН

НАЕМ

1/3 апп/стд

1/4апп/ дуплекс

 

26.05

7 ноќи

240€

310 €

02.06

7 ноќи

290€

370 €

09.06

7 ноќи

390€

460 €

16.06 

7 ноќи

      430€

490 €

23.06

7 ноќи

490€

530 €

30.06

7 ноќи

510€

550 €

07.07

7 ноќи

530€

590 €

14.07

7 ноќи

570€

690 €

21.07

7 ноќи

570€

690 €

28.07

7 ноќи

570€

690 €

04.08

7 ноќи

570€

690 €

11.08

7 ноќи

570€

690 €

18.08

7 ноќи

570€

690 €

25.08

7 ноќи

520€

590 €

01.09

7 ноќи

400€

520 €

08.09

7 ноќи

360€

450 €

15.09

7 ноќи

330€

390 €

22.09

7 ноќи

290€

320 €

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14:00 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник  има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Oпис на собите:

 • Студио бр.30 и бр.31 – трокреветно студио со брачен и единечен кревет на 3кат.
 • Апартман бр.22 – трокреветен апартман со две соби, кујна со единечен кревет и спална со брачен, на 2кат.
 • Апартман бр.27 - четворокреветен апартман со две соби, кујна со два единечени кревет и спална со брачен, на 3кат.
 • Апартман бр.28 - четворокреветен апартман со три соби, кујна и две спални со по два единечени кревет на 3кат.

 

 

Цена за превоз:

 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 35 евра / Еден правец 30 евра.
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Место и време на поаѓање:

 • Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин
 • Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
 • Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол
 • Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол
 • Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

ЛОКАЦИЈА

40.0002530723823, 23.57648982528625