VILA ATINA (15, 93)

Вила Атина се наоѓа на само 150 метри од прекрасната песочна плажа, на главната улица во Јерисос.

Во куќата располагаме со 3 наши високо квалитетни студија кои се наоѓаат на прв кат.  Куќата е нова градба, за најпробирливи патници и сите студија се многу пространи и се опремени со фен, пегла, тостер, кафемат, комарници, даски за пеглање и сл., огромни тераси со маси и столови, високо квалитетно средени кујни со апсолутно сите потребни елементи во кујните, како и реновирани пространи тоалети. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има достапен паркинг околу вилата.

 

 

 • 1. Вонсезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/4 студио бр. 2

  1/4 студио бр. 1

  1/4 студио бр. 4

  26/05-02/06

  7

  109

  119

  129

  02/06-09/06

  7

  129

  139

  149

  09/06-16/06

  7

  169

  179

  189

  16/06-23/06

  7

  219

  229

  239

  23/06-30/06

  7

  229

  239

  249

  * цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

  2. Сезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/4 студио бр. 2

  1/4 студио бр. 1

  1/4 студио бр. 4

  30/06-07/07

  7

  539

  559

  579

  07/07-14/07

  7

  569

  589

  609

  14/07-21/07

  7

  599

  619

  639

  21/07-28/07

  7

  599

  619

  639

  28/07-04/08

  7

  599

  619

  639

  04/08-11/08

  7

  599

  619

  639

  11/08-18/08

  7

  599

  619

  639

  18/08-25/08

  7

  599

  619

  639

  25/08-01/09

  7

  579

  599

  619

   * цена за наем на студио

  3. Вонсезонски цени

  Термин

  Ноќевања

  1/4 студио бр. 2

  1/4 студио бр. 1

  1/4 студио бр. 4

  01/09-08/09

  7

  219

  229

  239

  08/09-15/09

  7

  169

  189

  209

  15/09-22/09

  7

  139

  149

  159

  22/09-29/09

  7

  99

  109

  129

   * цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

 •  

   

  Напомени и услови:

  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
  • ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО. 
  • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица, а во дуплекс апартман 4 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
  • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:
  • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)
  • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 2.170  мкд. (35 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
  • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години в окревет со возрасен.
  • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
  • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
  • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро = 62 мкд).
  • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
  • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
  • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
  • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман.
  • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата. 

  Опис на собите:

  • Студио број 1 (1/4) –  пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет и 2 стандардни кревета.
  • Студио број 2 (1/4) –  многу пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет,стандарден кревет и софа за дете.
  • Студио број 4 (1/4) –  многу пространо студио со огромна тераса (страничен поглед море),  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, 2 стандардни кревети и софа.

   

  Локација 

  40.398701, 23.879398