VILA SIRAGAS (5)

ВРАХОС БИЧ – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.


ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,трета година во употреба)на 30 40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2студиа(за две возрасни и две деца до 12 г.), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4  возрасни лица-две лица во дневна ,две лица на спрат-одделна соба),добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси, WI-FI.. Сите се со поглед према море. Можност за користење 2 лежалки и чадор, 1кафe и 1 водa (0.5л) за само 5еур. Во ресторанот на в.Сирагаст гостите на Бран имаат попуст од 20%. Користењето на климата е вклучена во цената.


Координати: 39.172313, 20.552489

Вила СИРАГАСТ

ПЕРИОД Ноќ 1/2стд 1/3стд 1/2+2стд

1/2+1/2aпп

-мазонета

04.06-11.06

7 160 180 200 220
11.06-18.06 7 210 220 230

250

18.06-25.06

7 320 340 360 390
25.06-02.07 7 360 380 400

430

02.07-09.07

7 420 440 460 490
09.07-16.07 7 430 450 470

 500

16.07-23.07

7 440 460 480 510
23.07-30.07 7 450 470 490

520

30.07-06.08

7 450 470 490 520
06.08-13.08 7 450 470 490

520

13.08-20.08

7 440 460 480 510
20.08-27.08 7 420 440 460

490

27.08-03.09

7 320 340 360 390
03.09-10.09 7 250 270 290

320

10.09-17.09

7 190 210 230 250
17.09-24.09 7 150 170 190

210

Цените се изразени во евра( 1евро=62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.
Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 Прилеп – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Прилеп.
Цена за превоз: 2800 ден – повратнен билет. Деца до 14 г. = 1800 денари.

 

Напомена:
Задолжително патничко здравствено осигурување – информации во агенција

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч. по локално време.
Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.). 

 

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Vrachos  Sirakgast Ionian Sea Appartments
Unnamed Road, 480 62 POST CODE , Greece