HOUSE LITHEA (26)

Хаус Литеа се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун.
Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор.
Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.
Вилата е составена од два објекти А и Б.
Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.

1/3 студио: во една просторија кујна и три стандардни кревети + тоалет.
1/4 апартман: во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети + тоалет.

Плажа – Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

 

7% попуст за резервација со 50% уплата до 30.04.2023
Доплата за остатокот од 50% до 20.05.2023

 

Цените се по студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

сместување

1/3 студио за 2 лица

1/3 студио за 3 лица

1/4 апп (со една спална)

поглед

зграда

море

зграда

море

зграда

море

20.05-27.05

70

90

80

100

100

120

27.05-03.06

130

150

150

170

170

190

03.06-10.06

150

170

170

190

220

240

10.06-17.06

180

200

200

220

260

280

17.06-24.06

260

280

280

300

320

340

24.06-01.07

270

290

290

310

360

380

01.07-08.07

300

320

330

350

390

420

08.07-15.07

320

340

340

360

450

470

15.07-22.07

340

360

360

380

450

470

22.07-29.07

340

360

360

380

450

470

29.07-05.08

340

360

360

380

450

470

05.08-12.08

340

360

360

380

450

470

12.08-19.08

320

340

340

360

420

450

19.08-26.08

300

320

320

340

390

420

26.08-02.09

280

300

300

320

340

370

02.09-09.09

170

190

190

210

260

280

09.09-16.09

120

140

140

160

190

210

16.09-23.09

  80

100

100

120

140

160

23.09-30.09

  70

90

  80

100

  90

110Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:

 • 7 ноќевања
 •  2 лежалки со чадор на плажа  
 • Користење клима уред,
 • Користење безжичен интернет
 • Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче (куче) 50 €

 

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Автобуски превоз
 • Патничко осигурување
 •  Доплата за  
 • Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:

 • Цените обележани со црвено се промо цени
 • На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
 • Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
 • Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
 • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.. 
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
 • Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н.
 • last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

 

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 € 35
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 € 35
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 € 50
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 € 35
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 € 35
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 € 30
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 € 30
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 € 40
Кичево – БП Пуцко Петрол 02:15 55 € 45
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 € 40
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 € 40

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:15 14:15 Сивири
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори
16:00 15:00 Неа Потидеа

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

GPS 40.060262, 22.56124