VILA BARBARA, sopstven prevoz (9)

 Вила Барбара е лоцирана во широк центар на Сивота околу 250 метри од брегот и шеталиштето и 250 метри од плажата Galikos.

Студијата 02 се сместени на први и втори спрат и поседуваат француски кревет или два стандардни кревети, кујна (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, ТВ, клима( со доплата ) и тераса со гарнитура за седење. Студио 03 се сместени на приземје и поседуваат француски кревет и кревет на извлекување, кујна (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када, ТВ, клима ( со доплата ) и тераса со гарнитура за седење. Апартмани 02/03 сместени на приземје, поседуваат француски кревет во спална соба и трет кревет-нормален се наоѓа во друга просторија каде е и кујната(фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), и фотеља на извлекување, купатило со туш-када и тераса со гарнитура за седење. Апартмани 04 се сместени на први и втори спрат и поседуваат два стандардни кревети во спална соба, а во друга просторија има кујна (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), во која се наоѓаат и кревети на спрат, купатило со туш-када и тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаќа 5 евра по студио / апартман.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

Услугамај.31јун.10јун.20јун.30јул.11јул.21авг.01авг.11авг.22септ.01септ.12септ.22окт.02
Број на ноќевања 10 10 10 11 10 11 10 11 10 11 10 10 7
Студио 02 по лице 59 99 169 199 249 309 319 349 289 229 149 89 59
Цена до 31/03 49 89 159 189 229 289 299 329 269 209 139 79 49
Студио 03 по лице 49 89 139 159 199 249 239 269 219 179 99 79 49
Цена до 31/03 39 79 129 149 179 229 219 249 199 159 89 69 39
Апп 02 по лице 69 109 199 219 269 329 349 369 309 249 159 99 69
Цена до 31/03 59 99 189 209 249 309 329 349 289 229 139 89 59
Апп 03 по лице 59 99 159 179 209 269 279 299 249 189 109 79 49
Цена до 31/03 49 89 149 169 189 249 259 279 229 169 99 69 39
Апп 04 по лице 39 89 139 159 179 239 229 249 199 159 99 59 39
Цена до 31/03 29 79 129 149 159 219 209 229 179 139 89 49 29
Помошен кревет 29 59 89 109 129 139 129 139 89 69 49 29 20
Family club* Дете 2-14 г. 29 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39 29 20


Прво и второ дете од 2-14 години плаќаат цена дадена во табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 / АПП 02 и користат помошен кревет во СТД 03/АПП 03, или заеднички кревет (дете до 6 год) со возрасни лица во СТД 02/АПП 02/03;

ТУРИСТИЧКА ТАКСА Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

 

НАПОМЕНА - Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.


ЛОКАЦИЈА