• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Tasoula (26)

Вилата се наоѓа во централниот мирниот дел на Лептокарија, на само 20 метри од песочната плажа.
Студијата се наоѓаат на приземје и прв спрат и сите се со поглед према морето.
Мал но многу убаво уреден двор пред вилата, во непосредна близина ресторани, кафетерии, маркет..
Препорака за вистински одмор…..
Во студијата: опремена мини кујна, клима уред, безжичен интернет, телевизор, балкун
Еден брачен кревет + еден единечен

 

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

термин ноќи 1/2 студио 1/2+1студио
28.05 – 04.06 7 79 € 99 €
04.06 – 11.06 7 109 € 129 €
11.06 – 18.06 7 129 € 149 €
18.06 – 25.06 7 159 € 169 €
25.06 – 02.07 7 189 € 199 €
02.07 – 09.07 7 219 € 239 €
09.07 – 16.07 7 239 € 259 €
16.07 – 23.07 7 259 € 279 €
23.07 – 30.07 7 279 € 299 €
30.07 – 06.08 7 279 € 299 €
06.08 – 13.08 7 279 € 299 €
13.08 – 20.08 7 279 € 299 €
20.08 – 27.08 7 269 € 279 €
27.08 – 03.09 7 249 € 259 €
03.09 – 10.09 7 199 € 219 €
10.09 – 17.09 7 169 € 189 €
17.09 – 24.09 7 119 € 139 €
24.09 – 01.10 7 89 € 99 €
Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, (плаќа само за превоз)
Еднокреветна соба: Кога едно лице користи двокреветно студио, има попуст од 20%.

Во ценате Е вклучено:
7 ноќевања во студио

Безжичен интернет

Во ценате НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување ( задолжително е да се има )
Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
 Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)нформации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

 

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа

време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04:00 40 €
Велес – БП мотел Македонија 04:30 40 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 55 €
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 40 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 35 €
Прилеп – БП Салида,  трансфер до Битола 03:15 35 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02:15 40 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02:45 45 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02:30 40 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03:15 40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила или комбe
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на последниот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 г. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.