VILA LITCA 2 (66)

Вила ,,LITCA-2'' е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ''Corfu'', околу 50 метри. од плажа.. Располага со четири-креветни апартмани и три-креветни студија со комплетно опремени кујни и тераси.Во приземјето има две единици еден петто-креветен апартман и еден шесто-креветен дуплекс апартман.

 

 

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).


 ПОПУСТОТ ОД 10% е продолжен до 15.04.2023

 

Цени за термини за наем на апартмани/студија

 

Термини

Бр.ноќевања

1/3 Студио

1/5Апартман

приземје

1/4Апартман

1/6дуплекс

приземје

20.05.2023-27.05.2023

7

130 промо

140 промо

140 промо

200

промо

27.05.2023-03.06.2023

7

150 промо

210 промо

210 промо

320

промо

03.06.2023-10.06.2023

7

250

280

280

390

10.06.2023-17.06.2023

7

300

320

320

440

17.06.2023-24.06.2023

7

349

380

380

460

24.06.2023-01.07.2023

7

399

440

440

530

01.07.2023-08.07.2023

7

449

490

490

580

08.07.2023-15.07.2023

7

469

570

570

610

15.07.2023-22.07.2023

7

489

570

570

640

22.07.2023-29.07.2023

7

489

570

570

640

29.07.2023-05.08.2023

7

499

590

590

660

05.08.2023-12.08.2023

7

499

570

570

660

12.08.2023-19.08.2023

7

449

570

570

640

19.08.2023-26.08.2023

7

419

510

510

560

26.08.2023-02.09.2023

7

409

440

440

510

02.09.2023-09.09.2023

7

350

390

390

460

09.09.2023-16.09.2023

7

300 промо

320 промо

320 промо

420

промо

16.09.2023-23.09.2023

7

200 промо

230 промо

230 промо

370

промо

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 

 

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)
  • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.