ПЕФКОХОРИ - GOLDEN RESIDENCE FAMILY RESORT (15)

 

Апарт хотел Голден Резиденс се наоѓа во еден од најексклузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти, на околу 50 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, со убаво уреден двор, ресторан, паркинг, базен и бар покрај базенот нуди услуга на база полупансион. Сите капацитети имаат свој балкон, бања, решо, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа) и Wi-Fi. Користењето на лежалките на базен е со нарачување пијалок.


А13 / 3+1 апартманот се наоѓа во зградата А на комплексот Golden Residence Family Resort, на третиот кат. Целосно реновиран, 36 м2, една спална соба со брачен кревет, дневна соба со двојна софа, комплетно опремена кујна и голема бања.

 
А9 / 5+1 апартманот се наоѓа во зградата А од комплексот Golden Residence Family Resort, на вториот кат. Целосно реновиран, 54 м2, со една спална соба со брачен кревет, една голема дневна соба со две двојни софи и една единечна софа, комплетно опремена кујна, WC и балкон со поглед кон морето.

 

ПРОМО:

21.05-28.05- 89е
28.05-04.06- 99е

Понудата е по лице со вклучен автобуски превоз за 7 ноќевања.
Трето и четврто лице ГРАТИС. Плаќаат само превоз.

 ТЕРМИН

НАЕМ

1/3+1 апп

1/5+1 апп

21.05

7 ноќи

200

200

28.05

7 ноќи

220

220

04.06

7 ноќи

300

330

11.06

7 ноќи

380

410

18.06

7 ноќи

440

470

25.06

7 ноќи

460

490 €

02.07

7 ноќи

480

510 €

09.07

7 ноќи

550

580

16.07

7 ноќи

650

690 €

23.07

7 ноќи

650

690 €

30.07

7 ноќи

650

690 €

06.08

7 ноќи

650

690 €

13.08

7 ноќи

650

690 

20.08

7 ноќи

570

600 €

27.08

7 ноќи

480

510

03.09

7 ноќи

390

420

10.09

7 ноќи

290

320

17.09

7 ноќи

220

220

24.09

7 ноќи

200

200

 

 

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

Прво и второ дете  0 - 14 год. БЕСПЛАТНО

Трето дете 2-14год во 1/5 апп плаќа 30%

Трето и четврто возрасно лице плаќаат 50%

 

Напомени и услови:

·       ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА се дадени по лице за 7 полупансиони

 

-   Доплата за туристичка такса 1 еврo по студио/апартман на ден се плаќа во објектот

-   Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-   Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

-   Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

-   Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

-   Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето

-   Сместување во собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот

-   Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

-   По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

-   Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

-   Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој

-   Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

 

Цена за превоз:

 

·         Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

·         деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €.

·         Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.

 

ЛОКАЦИЈА