HOTEL NIMFA (66)

ХОТЕЛ НИМФА –ВАЛОНА – АЛБАНИЈА 2023

 

Тип на сместување

01.05-31.05

01.10-31.12

01.06-15.06

 

16.06-30.06

01.09-20.09

01.07-31.08

 

21.09-30.09

Persons

M2

Deluxe suite with sea view

 

90 €

110€

130€

 

160€

110€

5

95

Quadruple room with balcony and sea view

70€

85€

90€

110€

80€

4

30

Triple room with balcony and sea view

65€

75€

85€

95€

70€

3

25

Deluxe room with balcony (no sea view) quadruple

65€

80€

85€

95€

65€

4

35

Double room with balcony and sea view

60€

75€

80€

90€

70€

2

20

Standard room(quadruple) with balcony and sea view

65€

80€

85€

105€

75€

4

22

Standard room(quadruple) with balcony and side sea view

60€

70€

75€

85€

65€

4

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДАДЕНИТЕ ЦЕНИ СЕ ПО СОБА НА ДЕН .

Хотелот Нимфа се наоѓа во близина на Валона (Јужна Албанија), само 10 мин со автомобил до Центарот на градот Валона.

Хотелот нуди 46 климатизирани соби, уникатна приватна плажа (бесплатни лежалки и чадор ) , еден бар / ресторан кој нуди медитеранска кујна.

Бесплатен приватен паркинг за гостите.Повеќето од собите имаат балкони со поглед на море со единствена панорама на заливот Валона.