VILA ANNA - 10/15 noki (100)

Вила Ана се наоѓа спроти нашата позната вила Невенакис, на 400 метри од плажа и 400 метри од центарот на Пефкохори.
Содржина на вилата: Има голем двор со трева. Вилата нема сопствен паркинг, но има паркинг простор пред вилата. Наместените апартмани сместени на приземје им овозможуваат на гостите целосен комфор.
Содржина на собите: Станот се состои од две спални соби и кујна. Едната спална соба има брачен кревет, додека другата има два стандардни кревети. Имаат опремена кујна (шпорет, голем фрижидер, садови), бања, тераса со седење, клима вклучена во цената, Wi-Fi со мала брзина, фен за коса, Total TV во двете спални соби. Промена на постелнина и крпи, како и чистење е 5 дена.

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Anna
TV, AC
1/2 App 130* 235* 260* 285* 315* 655 735 825 850 875 955 930 855 715 315* 290* 265* 145*
1/3 App 115* 175* 195* 210* 225* 665 745 835 860 885 965 940 865 725 230* 215* 195* 120*
1/4 App 105* 145* 160* 170* 180* 675 755 845 870 895 975 950 875 735 185* 175* 165* 105*

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07.-31.07.
21.07.-05.08.
26.07.-10.08.
31.07.-15.08.
05.08.-20.08.
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Anna
TV, AC
1/2 App 315* 360* 400* 440* 935 1045 1175 1240 1315 1365 1465 1430 1345 1145 945 420* 395* 260*
1/3 App 250* 265* 295* 315* 970 1055 1185 1250 1325 1375 1475 1440 1360 1160 960 325* 295* 205*
1/4 App 210* 215* 240* 250* 995 1065 1195 1260 1335 1385 1485 1455 1375 1175 975 265* 245* 175*
Легенда
  • 1/2 App - Двокреветен Апартман
  • 1/3 App - Трокреветен Апартман
  • 1/4 App – Четерокреветен Апартман

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено


Попусти – FIRST MINUTE:
Нудиме попуст од 17% за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација, до 30.10.
Нудиме 15% попуст за готовинско плаќање на целата сума во моментот на резервација до 31.01.
За готовински плаќања доделуваме 10% попуст на целата сума при резервација до 28.02.
Нудиме 5% попуст за готовинско плаќање на целиот износ при резервација, до 30.04.


СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.

ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.