МЕДИТЕ & СПА 4*

 

СПА ХОТЕЛ МЕДИТЕ 5* – Сандански

Цени валидни за период на престој : 01.03.2023-31.12.2023

 

Тип на сместување Недела-Четврток

 

(Ноќевање со појадок )

Петок – Сабота

 

(Ноќевање со појадок )

Недела-Четврток

 

(Појадок и вечера )

Петок-Сабота

 

(појадок и вечера )

Двокреветна соба – делукс (2+0) 120€ 130€ 140€ 148€
Двокреветна соба – делукс (2+0) Балкон 126€ 137€ 146€ 155€
Премиум Соба  (2+1) 133€ 142€ 150€ 160€
Премиум Соба – (2+1) –Балкон 140€ 150€ 158€ 167€
Јунуор Суит (2+2) 178€ 190€ 207€ 218€
Двоспален Апартман Делукс (4+2) 240€ 254€ 275€ 295€
Еднокреветна Соба (1+0) 95€ 107€ 110€ 120€
Дополнителни услови :
Дете до 11.99 год. на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно
Возрасен на дополнително легло – доплата 31€ НП/49€ ПП
Дете до 11.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – се наплатува цена за еднокреветна соба

 

Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

  • Ноќевање со појадок /појадок и вечера
  • Надворешен базен (во текот на летниот период)
  • Внатрешен базен со минерална вода
  • Надворешно џакузи
  • Сауна, парна бања, солена соба, релакс соба, фитнес
  • Надворешен детски базен со минерална вода (во текот на летниот период)
  • Детски кат
  • Паркинг, сеф на рецепција

 

Во цената не е вклучена туристичка такса – доплата 1 € по лице на ден.

 

ХОТЕЛ МЕДИТЕ СПА 5* САНДАНСКИ

ПАКЕТ ЦЕНИ ЗА РАБОТНИ ДЕНОВИ

Деца до 11.99 години – БЕСПЛАТНО

Room type 2 ноќи пакет со појадок 2 ноќи пакет со појадок и вечера 3 ноќи пакет со појадок 3 ноќи пакет со појадок и вечера 4 ноќи пакет со појадок 4 ноќи пакет со  појадоки вечера 5 ноќи пакет со појадок 5 ноќи пакет со појадок и вечера
ДЕЛУКС СОБА ( 2+0) 235 € 271 € 340 € 394 € 438 € 507 € 522 € 603 €
ДЕЛУКС ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА 189 € 212 € 274 € 307 € 352 € 395 € 419 € 470 €
ДЕЛУКС СОБА СО БАЛКОН ( 2+0) 248 € 285 € 360 € 414 € 464 € 533 € 552 € 634 €
ДЕЛУКС ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА СО БАЛКОН 202 € 225 € 294 € 327 € 378 € 421 € 450 € 501 €
ПРЕМИУМ СОБА ( 2+1) 258 € 295 € 374 € 427 € 481 € 550 € 573 € 654 €

ПРЕМИУМ СОБА СО БАЛКОН ( 2+1) 271 € 308 € 394 € 447 € 507 € 576 € 603 € 685 €

ЈУНИОР СУИТ (2+2) 350 € 405 € 507 € 587 € 653 € 756 € 777 € 900 €

ДВОСПАЛЕН АПАРТМАН ( 4+1) 460 € 538 € 667 € 781 € 859 € 1,005 € 1,023 € 1,196 €

Доплата  за 3 возрасен 52 € 82 € 78 € 123 € 104 € 164 € 130 € 205 €

 

Цените се по соба и вклучуваат : Појадок или Појадок и Вечера ,

Користење на внатрешниот и надворешниот базен со минерална вода , Надворешно џакузи , финска сауна , парна бања , хамам , надворешно и внатрешно детско игралиште , фитнес , паркинг .

 

Понудата важи за сместување во работни денови ( Недела до Четврток ) , во период до 20.12.2023

Искличувајки ги периодите на национални,официјални , регионални празници .