Vila Hellen 10/15 ноќи (100)

Локација: Vila Hellen се наоѓа во Ханиоти, на 150м од плажа и 250м од центарот на Ханиоти, спроти хотелот Dionyssos. 

Содржина на вилата: Вилата е новоизградена и луксузно опремена. Располага со петкреветни мезонети, кои се наоѓаат на вториот кат од вилата. Вилата нема WiFi. Пред вилата има паркинг простор. 

Содржина на собата: Мезонетот се состои од две нивоа поврзани со спирални скали, каде на првото ниво има дневна соба со комплетно опремена кујна (голем фрижидер со замрзнувач, шпорет со фурна, садови, аспиратор), тоалет и една спална соба во која има француски кревет со стандардни димензии и излегува на голема тераса. На второто ниво има втора спална соба со брачен кревет и единечен кревет. Исто така на второто ниво се наоќа комплетно опремена бања со када и машина за перење. Климата се наоѓа во спалната соба на второ ниво и нејзиното користење е вклучено во цената. Вилата располага со LCD телевизор. Крпите и постелнината се менуваат секој петти ден додека собата се чисти на денот на смената.

39.9991885,23.5772164


Цените се дадени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
Vila
HellenTV, AC
1/2 Mez 125* 195* 245* 295* 350* 785 835 885 925 965 1005
1/3 Mez 115* 175* 210* 245* 265* 805 860 915 955 995 1035
1/4 Mez 95* 140* 170* 205* 215* 825 885 945 985 1025 1065
1/5 Mez 95* 135* 165* 200* 205* 845 910 975 1015 1055 1095
1/5+S Mez 95* 135* 165* 200* 205* 885 945 1005 1045 1085 1125

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07.-31.07.
21.07.-05.08.
26.07.-10.08.
31.07.-15.08.
05.08.-20.08.
Vila
Hellen
TV, AC
1/2 Mez 280* 325* 390* 480* 1080 1200 1305 1345 1435 1470 1510
1/3 Mez 250* 280* 330* 375* 1165 1235 1345 1385 1480 1515 1555
1/4 Mez 195* 230* 270* 305* 1220 1270 1385 1430 1525 1560 1600
1/5 Mez 190* 220* 260* 300* 1230 1305 1425 1470 1575 1605 1645
1/5+S Mez 190* 220* 260* 300* 1365 1390 1475 1515 1620 1650 1690
Легенда
  • 1/2 Mez – Двокреветен Мезонет на две нивоа, со два кревета во горната соба
  • 1/3 Mez – Трокреветен Мезонет со два кревета во долниот дел и еден кревет во горната соба
  • 1/4 Mez – Четерокреветен Мезонет со два кревета во долниот дел и еден кревет во горната соба
  • 1/5 Mez – Петерокреветен Мезонет со дневна соба, два кревета во спалната соба во долниот дел и три кревети во собата на горниот спрат

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.
СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.
ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.