Vila El Greco-10 ноќи/сопствен превоз (100)

Локација: Вила El Greco е на кратко пешачење од главната улица во срцето на Потос, на 50 метри, додека плажата е на 100 метри.

Содржина на вилата:  Во нашата понуда располагаме со десет двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија лоцирани на приземје, прв и втор кат од вилата. Двокреветни студија се сместени на приземје, трокреветни студија се сместени на прв кат, додека четворокреветни студија се наоѓаат на приземје и на втор кат и се разликуваат во цената. Вилата располага со уреден двор со игралиште за деца и скара. Во склоп на вилата има паркинг простор и базенот, а спроти паркингот има супермаркет.

Содржина на собите:Сите студија располагаат со мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, прибор без тави), наменета за приготвување лесни оброци, WiFi (слаба конекција) и клима уред, чија употреба е вклучена во цената. Постелнината и пешкирите се менуваат на секои пет дена, додека чистењето се врши секој ден.

Задолжителна е конзумација на минимум еден пијалок доколку сакате да ги користите лежалките покрај базенот.

 

Цените се исразени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 18.05 28.05 07.06 17.06 27.06 07.07 17.07 27.07 06.08 16.08 26.08 05.09 15.09 25.09
Vila
El Greco
TV, AC
1/2 PStd / 90* 130* 405 505 630 765 765 765 665 295* 220* 135* 80*
1/3 PStd / 80* 105* 415 520 645 770 770 770 675 225* 175* 105* 70*
1/4 PStd / 70* 90* 445 555 675 795 795 795 700 195* 155* 85* 60*
1/2 Std / 90* 140* 420 540 670 795 795 795 700 305* 230* 150* 90*
1/3 Std / 80* 115* 430 550 680 805 805 805 715 235* 190* 115* 80*
1/4 Std / 75* 95* 500 610 740 875 875 875 770 200* 165* 105* 70*
Употреба на клима / Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
 • 1/2 Std – Двокреветно студио;
 • 1/2 PStd – Двокреветно студио на приземје;
 • 1/3 Std – Трокреветно студио;
 • 1/3 PStd – Трокреветно студио на приземје;
 • 1/4 Std – Четирикреветно студио;

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Цените означени со ѕвездичка (*) се цени за пакет аранжман, превоз и сместување по лице

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

Едно дете, до 3 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен.

 

 

 

 

 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице
 • Услови за деца и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога има две лица кои целосно плаќаат):
  – деца до 10 години плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште на автобус.
  – Деца до 3 години можат да спијат со родителите во кревет без доплата. Доколку користат и превоз, ја плаќаат само цената на автобуската карта
  – лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, користи дополнително легло и седиште во автобус.
  – доколку имате потреба од креветче, за кое при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата, агенцијата го обезбедува по цена од 2 евра/ден.
 • Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
  – кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот
 •  

   

   

  – 50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.