VILA APOLON (9)

 Вила Аполон се наоѓа на неколку минути пеш до шеталиштето и 150 метри од плажата Galikos.

Студио 02 и 03, се сместени на први и втор спрат и поседуваат француски кревет и кревет на извлекување со стандардна големина, кујнски дел (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), купатило со туш-када,ТВ,клима (вклучена во цена) и тераса со гарнитура за седење.

Апартмани 02 и 03 сместени на први и втори спрат, поседуваат француски кревет во спална соба, а во друга просторија има кујна (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите) каде се наоѓа третиот кревет на извлекување со стандардна големина, купатило со туш-када, ТВ, клима (вклучена во цена) и тераса со гарнитура за седење.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

 

Услугамај.31јун.10јун.20јун.30јул.11јул.21авг.01авг.11авг.22септ.01септ.12септ.22окт.02
Број на ноќевања 10 10 10 11 10 11 10 11 10 11 10 10 7
Студио 02 по лице / 129 169 269 329 369 / / / 259 169 99 59
Цена до 31/03 / 119 159 249 309 349 / / / 239 159 89 49
Студио 03 по лице / 109 149 209 249 329 / / / 199 109 79 49
Цена до 31/03 / 99 139 199 229 309 / / / 179 99 69 39
Апп 02 по лице / 139 189 279 339 379 / / / 269 179 99 59
Цена до 31/03 / 129 179 259 319 359 / / / 249 169 89 49
Апп 03 по лице / 119 159 219 259 339 / / / 199 119 69 49
Цена до 31/03 / 109 149 199 239 319 / / / 179 109 59 39
Помошен кревет / 49 89 139 129 139 / / / 69 49 39 29
Family club* Дете 2-14 г. / 39 39 39 39 39 / / / 39 39 29 20

 


Прво и второ дете од 2-14 години плаќаат цена дадена во табелата, во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 / АПП 02 и користат помошен кревет во СТД 03/АПП 03, или заеднички кревет (дете до 6 год) со возрасни лица во СТД 02/АПП 02/03;

ТУРИСТИЧКА ТАКСА Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

НАПОМЕНА - Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.