Вила Василис (26)

Вилата се наоѓа во новиот дел од Неи Пори, на 200 метри од плажата.
Убаво украсена, уредна и чиста куќа, има лоби и соба за багаж и тоалет што гостите можат да ги користат на денот на смената.
Секоја единица има тоалет, безжичен интернет, клима и тераса.
:

 

Вилата има:
Две 1/2 студио (бр. А1, Б6) со поглед на дворот
Шест 1/3 студиа (бр. А2, Б1, Б2, Б3, Б4, Б5) со поглед на улицата или дворот
Студијата А1 и А2 имаат заедничка тераса на приземјето


Клима: доплата 5€ на ден по соба

 

Услови за деца:
Дете до 6 години може да користи заеднички кревет

Димензиите на креветите во апартманите и студијата во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет (француски)  145-155 см со 180-190 смЦените се за наем на студио 8 дена / 7 ноќи

термин

ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

20.05-27.05

7

89

99

27.05-03.06

7

119

139

03.06-10.06

7

149

179

10.06-17.06

7

209

249

17.06-24.06

7

239

279

24.06-01.07

7

259

299

01.07-08.07

7

269

319

08.07-15.07

7

289

329

15.07-22.07

7

339

359

22.07-29.07

7

339

359

29.07-05.08

7

339

359

05.08-12.08

7

339

359

12.08-19.08

7

339

359

19.08-26.08

7

299

329

26.08-02.09

7

249

289

02.09-09.09

7

219

259

09.09-16.09

7

179

209

16.09-23.09

7

119

169

23.09-30.09

7

89

109

GPS Кординати: 39°58’25.9″N 22°39’25.0″E

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:

 • 7 ноќевања
 • Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

 • Патничко осигурување
 • Доплата за клима уред  € на ден ( се плаќа во вилата )
 • Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти:

 • Цените обележани со црвено се промо цени
 • На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
 • Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
 • Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
 • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
 • Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање:

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 € 35 €
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 € 35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 € 50 €
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 € 35 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 € 35 €
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 € 30 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 € 30 €
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 € 40 €
Кичево – БП Пуцко Петрол 02:15 55 € 45 €
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 € 40 €
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 € 40 €

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

Грчко време Македонско време Летовалиште
13;30 12;30 Неи Пори
14;00 13;00 Лептокарија
14;50 13;50 Паралија

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

GPS 40.060262, 22.56124