VILA VETA 1 (74)

        

Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Вила Вета 1, се наоѓа во Неа Флогита. Таа е одалечена околу 60 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на спрат. Може да престојуваат 4,5 лица. Апартманите располагаат со преградени тераси кои се опремени со надворешна маса и столови. Апартманите се опремени со спална соба со брачен кревет и оваа соба излегува на тераса. Во кујната со дневна има два единечни кревети, исто така и овде има тераса. Кујната е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на храна.

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни- Плаќа само превоз доколку користи
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Автобусот ги остава/зима патниците на 100м од вилата
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • За користење на организиран превоз се доплаќа 40е за возразен/ деца од 3 до 11,99 години 30е. За дете до 2 години не се доплаќа ( не користи седиште )
 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите апартмани се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори.

Термини

Редовна цена

Промо цена

20.05.-27.05

130

98

            27.05-03.06

150

113

03.06-10.06

250

188

10.06-17.06

300

225

17.06-24.06

349

262

24.06-01.07

399

299

01.07-08.07

449

337

08.07-15.07

469

352

15.07-22.07

489

367

22.07-29.07

489

367

29.07-05.08

499

375

05.08-12.08

499

375

12.08-19.08

449

337

19.08-26.08

419

315

26.08-02.09

409

307

             02.09-09.09

350

263

09.09-16.09

300

225

16.09-23.09

200

150

23.09-30.09

140

105

 

 

 

 

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во вила Вета1 и 2


Цо цената не е вклучено
:

-Превоз (40 евра за возрасни во два правци/ 30 евра за деца од 2.99 до 11.99 години)

-Туристичка такса 3.5 евра за 7 ноќевања од апартман – Задолжително
-Патничко осигурување
-Индивидуални трошоци