VILA EL SOL (74)

Неа Плагиа – Вила Ел Сол

Населбата Неа Плагиа е споена со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата што се лоцирани покрај самата плажа. Целото туристичко место станува атрактивно особено во вечерните часови кога шеталиштето започнува да се полни со најразновидни тезги на отворено каде туристите можат да пазаруваат по пристапни цени. Топлото море, одлично уредената плажа каде можете да изнајмите лежалки и чадори за сонце, како и неколкуте паркови во кои доминираат дрвореди палми ја издвојуваат Неа Плагиа како одлично место за летување на семејства со деца на помала возраст.

Вила Ел Сол  се наоѓа во Неа Плагиа, во најмирниот дел од населбата. Идеала за лица коишто бараат спокоен и мирен одмор.Може да престојуваат од 4,5 особи. Таа е одалечена околу 30 метри од плажа. Таа располага со апартмани коишто се наоѓаат на спрат. Апартманите имаат  тераса која има страничен поглед на море.Апартманот има две спални соби во едната соба има брачен кревет,а во другата два единечни кревети.Посебна кујна која е опремена со рерна и со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Белешки

 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.

Teрмин

Редовна цена

Промо цена

20.05 – 27.05

130

98

27.05 – 03.06

150

113

03.06 – 10.06

250

188

10.06 – 17.06

300

225

17.06 – 24.06

349

262

24.06 – 01.07

399

299

01.07 – 08.07

449

337

08.07 – 15.07

469

352

15.07 – 22.07

489

367

22.07 – 29.07

489

367

29.07 – 05.08

499

375

05.08 – 12.08

499

375

12.08 – 19.08

          449

337

19.08 – 26.08

419

315

26.08-02.09

409

307

02.09-09.09

350

263

09.09-16.09

300

225

16.09-23.09

200

150

23.09-30.09

140

105

Што е вклучено во цената 

 

 • СМЕСТУВАЊЕТО Е НА 7 НОЌЕВАЊА!
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се наменети за 7 ноќевања за наем на апартман.
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време.
 • Апартманот кој се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во апартманот за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Климата и интернетот се вклучени во цената

Што не е вклучено во цената

 

 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена доколку не е на промо цена
 • За резервација на редовните цени се уплаќа 30% од вкупната сума на аранжманот. Во случај на откажување, уплатените средства не се рефундираат.
 •  Патничко осигурување