• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛА КЕРАСИОТИ (58)

Евиа е најголем остров во Егејското море и втор по големина Грчки остров ( после Крит). Главниот град Халкида се наоѓа на средишниот дел на островот, поврзан е со копното со мост, одалечен од Атина околу 90км. Островот е со должина од 180км, а ширина од 6 до 45км.

Пефки е едно од најпознатите и омилени места за одмор на северниот дел ос островот. Со своето скоро 4км долго шеталиште и плажа, зеленило и природни сенки, темно сината боја на морето е идеално место за оноие кои сакаат вистински да се одморат. Во Пефки може да купите штотуку уловена риба или морски плодови, квалитетно маслиново масло и маслинки. Вашиот одмор во Пефки збогатете го со некој излет: термалните бањи во Едипсос, Атина, крстарење до Скијатос, Вулканските острови (Lihadonisias)…

 Вилата нема сопствен паркинг. Може да паркирате во непосредна близина.

 Агенцијата не сноси одговорност за брзината на интернетот, слабиот сигнал  или технички проблеми и пречки кои може да се појават. 

ВИЛА КЕРАСИОТИ – Евиа, Пефки

Вилата се наоѓа во центарот на Пефки во прва линија на сама плажа. Во приземјето на вилата се наоѓа Пефки травел нашата партнер агенција како и Керасиоти кафетеријата, а собите се на прв спрат. Вилата е комплетно реновирана во 2017 год. И располага со апартмани и студија. Апартманите се за 5 лица со комплетно опремена кујна и посебна спална, тоалет,  клима, тв, тераса. Студијата за максимум 4 лица се со поглед кон дворот и се со брачен кревет и два единечни и се опремени со кујна, клима, тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучен во цената.

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз),

трето и четвтро лице гратис сместување во студио,

трето, четврто и петто лице гратис сместување во апартман!!!

 

–          10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 01.03.2022 

СМЕНА ПЕРИОД 1/4 СТУДИО (ПОЗАДИ) 1/5 АПАРТМАН (МОРЕ)
1 22.05-29.05 80 ПРОМО 90 ПРОМО
2 29.05-05.06 90 ПРОМО 100 ПРОМО
3 05.06-12.06 110 120
4 12.06-19.06 120 130
5 19.06-26.06 140 150
6 26.06-03.07 150 160
7 03.07-10.07 165 175
8 10.07-17.07 180 190
9 17.07-24.07 200 210
СМЕНА ПЕРИОД 1/4 СТУДИО (ПОЗАДИ) 1/5 АПАРТМАН (МОРЕ)
10 24.07-31.07 210 220
11 31.07-07.08 210 220
12 07.08-14.08 210 220
13 14.08-21.08 210 220
14 21.08-28.08 200 210
15 28.08-04.09 180 190
16 04.09-11.09 160 170
17 11.09-18.09 140 150
18 18.09-25.09 120 130

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 20 евра по лице.

Доплата за превоз и траект

60 евра за возрасни

40 евра за деца до 12 години

–    Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

–     Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

–     Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

–   Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

–          За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

–          Промо цените се со пресметан попуст и не се одбива за патување со сопствен превоз,

–          Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.