КОКИНО НЕРО - HOTEL HLIDI (40, 58)

КОКИНО НЕРО е туристичко место со богата флора и фауна, како и специфична клима која е резултат на близаната на планинините и морето. Кокино Неро се наоѓа во областа Тесалија ,недалеку од клисурата Темби, во подножјето на планината Оса на околу 140км од Солун и 70км од Паралија. Името Кокино Неро ( Црвена Вода) го добива по термалните извори кои се наоѓаат во самото место убаво уредени,водата е полна со минерални соли кои на водата и даваат црвенкаст тон, а и лековити својства. Ова е место за убав мирен одмор, преферираат природни сенки и неурбани плажи. Самото шеталиште има неколку таверни/локални ресторани,продавници, пекари. Во непосредна близина на 2км се наоѓаат и две убави плажи, Platia Ammos и Кoutsoupia.


Хотел Хлиди се наоѓа на сама плажа. располага со 1/2, 1/3 и 1/4 соби. Секоја соба е со сопствена бања, клима уред (вклучен во цена), ТВ, фрижидер, тераса. Исхраната е на база полу пансион ( појадок и вечера) и е во склоп на објектот. Големиот двор, зеленилото, мирното тиркизно море кое е на само неколку чекори од хотелот се гаранција за вистински одмор.

 

ЦЕНОВНИК 1

20% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.02.2023

 

Период  Бр.на ноќи  Х.Хлиди
30.05 – 06.06 7*  180
06.06 – 13.06 7*  190
13.06 – 20.06  7*  200
20.06 –  27.06 7* 210
27.06 –  04.07  7*  220
04.07 – 11.07 7*  230
11.07 – 18.07 7*  230
18.07 – 25.07 7*  240
25.07 – 01.08 7*  240
01.08 – 08.08 7*  250
08.08 – 15.08 7*  250
15.08 – 22.08 7*  240
22.08 – 29.08  7*  230
29.08 – 05.09  7*  220
05.09 – 12.09  7*  210
12.09 – 19.09 7* 200

ЦЕНОВНИК 2


-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023

 

СМЕНА ПЕРИОД НОЌЕВАЊА ХОТЕЛ ХЛИДИ
1 10.06-17.06 7 230
2 17.06-24.06 7 250
3 24.06-01.07 7 260
4 01.07-08.07 7 270
5 08.07-15.07 7 280
6 15.07-22.07 7 290
7 22.07-29.07 7 300

 

СМЕНА ПЕРИОД НОЌЕВАЊА ХОТЕЛ ХЛИДИ
8 29.07-05.08 7 300
9 05.08-12.08 7 300
10 12.08-19.08 7 290
11 19.08-26.08 7 280
12 26.08-02.09 7 260
13 02.09-09.09 7 230

 

Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 пoлупансиони со вклучен превоз).

Прво дете  до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот.

Второ  дете до 12 год– ГРАТИС (доплата за превоз 35 евра/не користи кревет).

 

Попустот важи за сместување со две возрасни лица  во трокреветна соба

Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст

Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна– ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра )

Ако користи храна за истата се доплаќа 50евра. 

За патување со сопствен превоз се намалува 15евра.

Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место.

Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.

Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата

Сместувањето во собите е во 14:00 (по локално време);

Напуштање на собите е во 09:00 (по локално време);

Секоја направена штета се плаќа на лице место;

За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

Задолжително патничко осигурување.

Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.