• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

STUDIO ELIZABET (70)

 

Лоциран на најдобрата локација во Калитеа, прв ред Б, на 60м од семафорот. Студијата поседуваат тоалет, тераса, комплетно опремена кујна, клима,  Wi-fi (одличен сигнал), пешкири, фен…. 


 

Термини

7

ноќевања

1/3

 

Студио бр. 1

 

1/3

 

Студио бр.7

 

1/4

 

Студио бр. 6

 

14.06-21.06 280 315
21.06-28.06 330 385
28.06-05.07 365 385
05.07-12.07 385 415
12.07-19.07 420 455
19.07-26.07 420 455
26.07-02.08 420 455
02.08-09.08 420 455
09.08-16.08 420 455
16.08-23.08 385 420
23.08-30.08 350 385
30.08-06.09 280 315
Ценовник пред и после сезонаБЕЗ ПРЕВОЗ -2020

Термини

 

7 ноќевања

Апартман

 

 

Дуплекс

 

 

ЛОКАЦИЈА ноќевања
10.05-17.05

 

недела

69 99

 

КАЛИТЕА

 

 

7
17.05-24.05

 

недела

89 139 КАЛИТЕА

 

7
24.05-31.05

 

недела

140 199 КАЛИТЕА 7
31.05-07.06

 

недела

180 239 КАЛИТЕА 7
07.06-14.06

 

недела

220 279 КАЛИТЕА 7

доплата клима 5 евра на ден

Ценовник без превоз-Септември
Tермин

 

 

 

Апартман

 

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

 

Мин 3 лица

Место и вили

 

По датуми

06.09-13.09

 

недела

219 7 289 КАЛИТЕА
13.09-20.09

 

недела

179 7 249 КАЛИТЕА
20.09-27.09

 

недела

99 7 149 КАЛИТЕА
Ценовник за Мај , Јуни и Септември со превоз

 

Tермин

 

 

 

Апартман

 

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

 

Мин 3 лица

Место и вили

 

По датуми

10.05-17.05

 

недела

35 7 35

Калитеа

 

17.05-24.05

 

недела

45 7 45 Калитеа
24.05-31.05

 

недела

55 7 55 калитеа
31.05-07.06

 

недела

85 7 85 калитеа
07.06-14.06

 

недела

95 7 95 Калитеа

 

ЦЕНОВНИК ЗА СЕПТЕМВРИ -2020
Tермин

 

 

 

Апартман

 

Мин 2 лица

ноќевања Дуплекс

 

Мин лица

Место и вили

 

По датуми

06.09-13.09

 

НЕДЕЛА

90 7 90 КАЛИТЕА
13.09-20.09

 

недела

80 7 80 КАЛИТЕА

 

20.09-27.09

 

недела

60 7 60 КАЛИТЕА

-цените се по лице за   7 ноќевања со вклучен превоз

-во апартманите минимум две лица (трето, четврто  лице ГРАТИС, плаќаат само превоз)

– во дуплексите минимум три лица (четврто и пето лице ГРАТИС, плаќаат само превоз- 35 евра )

 доплата на клима 5 евра на ден

Напомена

Во студио/ апармтан дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број (во одредени капацитети)може да се смести максимум едно дете од 5,99 години во кревет со родител.

Термните се дадени од денот на започнување на арманжманот
Тргнување (состанок на групата во 03.30 часот, а поаѓање во 4.00 часот на паркингот на хотел Вип.
Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување.
Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност. (1 евро-62мк)
Попустите не може да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени не следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени не може да се комбинира.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ulta first или last minute  понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
Лицата кои ги уплатитиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цени.Усни и телефонски резервации се навалидни и неважечки.
Важечка е резервацијата со аванска уплата од 30% од вклупниот износ на аранжаманот.
Целосна доплата на аранжаманот се врши најдоцна до 7 дена пред тргнување.
Сместување во собите е по 14/часот, а напуштање на истите е до 09/00 часот по локално време.За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
По завршувањето на вашето летување, дожни сте да ја оставите собара во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Туристичката така се плака на лице место кај пртставник на агенцијата или, пак, на сопствениците на објектите. Истата изнесува 0,50 евра на ден по апартман.
Цените објавени се конечни, без скриени трошоци.Секој патник има обврски и е задолжен да води грижа за важноста на  патните исправи и задолжително да обрезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на т.а. Меридијан.
Сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата. 
Организиран превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите.
Цената на превозот– превоз за возрасен 35 евра
Превоз за деца 2-11,99 25 евра.
Дете до 1,99 години (без седиште) бесплатно.