VILA OLGA (24, 22, 74)

Вила Олга се наоѓа на 900м од плажа, во околина на 500м е првата продавница и пекара, располага со простран двор, со играчки за деца. Идеална за оние кој сакаат одмор настрана од градската гужва. 
Студиото Олга е сместување со добро уреден и ограден двор каде децата можат безбедно да си играат. Приватен паркинг е достапен пред имотот и има скара што можете да ја користите. 
Сместувачките единици имаат гардеробер, клима и ТВ, пристап до интернет и балкон. Кујната е комплетно опремена (електричен чајник, прибор за јадење и чинии, чаши), а гостите имаат на располагање фен и пегла, кои се достапни на барање. Исто така, сопствениците можат да обезбедат бебешко креветче, кое е достапно на барање.
Дворот е делумно поплочен, а дел со трева, и играчки за деца.
Има сопствен паркинг каде можете да го паркирате вашиот автомобил. Бидејќи сместувањето се наоѓа на автопат, понекогаш може да биде бучно.Чистење, крпи и постелнина се менуваат на секои 3-4 дена.
Доколку сакате сместување со убаво уреден двор и добро одржување, веднаш надвор од центарот на градот, Студиото Олга може да биде одличен избор.

EARLY BOOKING ПОПУСТ 
-20% ПОПУСТ до 15.02.2024

Studios Olga

Цена по соба

https://thassosisland.gr/olga.html

околу 350m од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/ 2

Studio 1/ 2 + 1 (кревет на извлекување)

Studio 1/3

Studio 1/2+2 (кревети на спрат)

31.05 - 07.06.24

7 ноќевања

доплата 7 еур на ден

БЕСПЛАТНО

189 €

189 €

189 €

199 €

07.06 - 14.06.24

7 ноќевања

239 €

239 €

239 €

249 €

14.06 - 21.06.24

7 ноќевања

329 €

329 €

339 €

359 €

21.06 - 28.06.24

7 ноќевања

369 €

369 €

379 €

399 €

28.06 - 05.07.24

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

05.07 - 12.07.24

7 ноќевања

469 €

469 €

479 €

499 €

12.07 - 19.07.24

7 ноќевања

569 €

569 €

579 €

599 €

19.07 - 26.07.24

7 ноќевања

569 €

569 €

579 €

599 €

26.07 - 02.08.24

7 ноќевања

569 €

569 €

579 €

599 €

02.08 - 09.08.24

7 ноќевања

569 €

569 €

579 €

599 €

09.08 - 16.08.24

7 ноќевања

569 €

569 €

579 €

599 €

16.08 - 23.08.24

7 ноќевања

569 €

569 €

579 €

599 €

23.08 - 30.08.24

7 ноќевања

529 €

529 €

539 €

559 €

30.08 - 06.09.24

7 ноќевања

399 €

399 €

399 €

409 €

06.09 - 13.09.24

7 ноќевања

329 €

329 €

329 €

339 €

13.09 - 20.09.24

7 ноќевања

239 €

239 €

239 €

249 €

20.09 - 27.09.24

7 ноќевања

209 €

209 €

209 €

219 €

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.
Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:
* Туристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
* Превоз 
* Патничко осигурување
* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Напомена:
* Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
* Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
* Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
* Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 
* За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€ • Штип 70€
• Велес 60 € • Радовиш 70€
• Неготино 60€ • Струмица 70€
• Граничен премин 60€


Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
* Задолжителна доплата за траект  20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,9 години