• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

АГИОС ИОАНИС - HOTEL MARO 3* (54)

 

ХОТЕЛ МАРО 3*се наоѓа на преубавиот дел во Агиос Иоанис на само 10м од преубавата песочна плажа и тиркизното сино море, на самото крајбрежје преплавено со локални традиционални таверни, кафетерии, барови, маркети, пекари со еден збор кажано се што ни е потребно за целиот престој на ова прекрасно место кое изобилува со преубава природа. Хотел Маро 3* располага со лифт, двокреветни(1/2) и трокреветни студија(2+1) + одвоена кујна каде е сместен третиот кревет кој е стандарден, и апартмани(1/4 или 2+2 )со една спална соба со одвоена кујна во која се поставени + два кревети со димензии 190×80 цм, секое од овие студија апартмани располага со сопствен тоалет, балкон, клима вклучена во цена, wi-fi, ТВ, со страничен поглед према ПИЛИОН и морето. Истиот располага со преубава двор/градина, сопствен бар, сопствена кујна каде ќе можете во секое време да нарачате пијалак по ваш избор…се разбира по многу пристапна цена. Хотелот нуди појадок шведска маса за клиенти кои сакаат да вкусат (дополнително се наплаќа), по ваш избор можете да добиете и ручек или вечера во најблиската таверна РЕМЕЦО каде се нудат најразлични традиционални видови на храна (јагне на жар, свинско на жар, пиле на жар, и да не ја заборавиме морската храна и прекрасните салати со посебен вкус припремена на традиционален начин) на само 30м од ХОТЕЛ МАРО на сама плажа.

 

ЗА УПЛАТА НА 50% НА АРАНЖМАНОТ НАЈДОЦНА ДО 31.01.2020 -20%

ЗА УПЛАТА ОД 50% НА АРАНЖМАНОТ НАЈДОЦНА ДО 29.02.2020 -15%

ЗА УПЛАТА НА АРАНЖМАН НАЈДОЦНА ДО                       30.04.2020-10%

 

НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН НА 9 НОЌЕВАЊА

Наем

21.06-30.06

30.06-09.07

09.07-18.07

18.07-27.07

27.07-05.08

05.08-14.08

14.08-23.08

23.08-01.09

01.09-10.09

Ноќевања

9

9

9

9

9

9

9

9

9

1/2+1 стд

329€
20.400мкд

399€
24.740мкд

499€
30.940мкд

499€
30.940мкд

499€
30.940мкд

499€
30.940мкд

469€
29.080мкд

429€
26.600мкд

319€
19.780мкд

1/4 апп

469€
29.080мкд

569€
35.280мкд

599€
37.140мкд

599€
37.140мкд

599€
37.140мкд

599€
37.140мкд

569€

35.280мкд

549€
34.040мкд

449€
27.840мкд

-НАПОМЕНА 9 НОЌЕВАЊА НАЕМ НА СТУДИО / АПАРТМАН

:Се однесува за горе наведената табела ( наем на студио/апп 9 ноќевања).

-1/2+1 може да се сместат не повеќе од три возрасни лица и едно дете до 2год (кое нема да користи легло ) а дете од 2 до 6г.ако користи помошно легло плаќа 10 евра од ден.

-Во апп 1/4 може да се сместат четворица возрасни или двајца возрасни и две деца.

-Наведените цени во табелата се однесуваат за наем на студио/апартман.

 

ЗА УПЛАТА НА 50% НА АРАНЖМАНОТ НАЈДОЦНА ДО 31.01.2020 -20%

ЗА УПЛАТА ОД 50% НА АРАНЖМАНОТ НАЈДОЦНА ДО 29.02.2020 -15%

ЗА УПЛАТА НА АРАНЖМАН НАЈДОЦНА ДО                       30.04.2020-10%

 

АПАРТ ХОТЕЛ МАРО 3***www.pelion-hotelmaro.gr

9 НОЌЕВАЊАСО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК/НП

Термин

21.06-30.06

30.06-09.07

09.07-18.07

18.07-27.07

27.07-05.08

05.08-14.08

14.08-23.08

23.08-01.09

01.09-10.09

ноќевања

9НП

9НП

9НП

9НП

9НП

9НП

9НП

9НП

9НП

1/2соба

199€
12.340мкд

229€
14.200мкд

239€
14.820мкд

239€
14.820мкд

239€
14.820мкд

239€
14.820мкд

209€
12.960мкд

199€
12.340мкд

179€
11.100мкд

1/3 соба

179€
11.100мкд

199€
12.340мкд

219€
13.580мкд

219€
13.580мкд

219€

13.580мкд

219€

13.580мкд

199€
12.340мкд

179€
11.100мкд

149€
9.240мкд

 

 СОБИТЕ КОИ СЕ НА 9  НП (НОЌЕВАЊЕ +ПОЈАДОК) ПОСЕДУВААТ ФРИЖИДЕР,ТВ,КЛИМА УРЕД,БАЛКОН.

НАПОМЕНА ЗА 9 НП ( НОЌЕВАЊЕ + ПОЈАДОК )

-Појадокот е на база шведска маса

-Во соба 1/2 се сместуваат две возрасни лица,и плаќаат износ од табелата.

-Во соба 1/3 се сместуваат три возрасни лица и плаќаат износ по табелата .

-Дете  до 2 г како трета особа во соба 1/2  и не користи легло = БЕСПЛАТНО

-Дете oд 2 – 12год како трета особа во соба 1/3  користи легло = -30% од вкупната сума

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

-Прва табела, наем на студио/апартман  9 ноќевања

-Бесплатен интернет (во лобито и кафетеријата на хотел Маро)

-Бесплатно користење на клима уред

 

-Втора табела,ноќевање со појадок на 9 ноќи

-Бесплатен интернет (во лобито и кафетеријата на хотел Маро)

-Бесплатно користење на клима уред

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-Превоз со автобус/мини бус Скопје – Волос – Скопје 65€

-Превоз за деца од 2 до 12 год со автобус/мини бус 45€

-Превоз за деца до 2 г  БЕСПЛАТНО не користи седиште во автобус/ мини бус

-Здравствено патничко осигурување задолжително

-Доплата за појадок во студио / апартман 7 евра по особа од ден

-Туристичка такса се наплаќа на рецепција во хотелот.

 

Сместување во капацитетот е после 14 часот по локално време,а напуштање на истите е во 09 часот по локално време.

 

ЗА УПЛАТА НА ДВА ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ АРАНЖМАНИ 9 + 9 ОДОБРУВАМЕ ПОПУСТ ОД 10% НА ВТОРИОТ АРАНЖМАН, И ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРА.

 

НАПОМЕНА

-Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со аванс на уплата од 30% без попуст и 50% за уплата со горе наведениот попуст од целосната сума на аранжманот.

-Плаќање исклучиво во денарска против вредност по курс 62 мкд

-Целосна доплата на аранжманот за оваа дестинација се врши 15 дена пред тргнување.
-Термините дадени во табелите се денови на поаѓање и пристигнување од/во Скопје. Доколку патувате со организиран превоз местото и час на поаѓање е во договор со агенцијата ,дата на поаѓање еден ден претходно во вечерните часови.
-Ве молиме минимум 24часа (еден ден) пред секое поаѓање од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето и местото на поаѓање доколку патувате со организиран превоз.

-Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред поаѓање.