VILA LIOLIOS (24, 22)

Студиото Лиолиос е сместен во Скала Потамија, на 200 метри од Голден Бич, 12 км од пристаништето Тасос и 2,5 км од музејот Полигноту Ваги, има сместување со балкон и бесплатна WiFi. Има поглед на градина и е на 4,8 км од традиционалната населба Панагија и 11 км од црквата Агиос Јоанис. Овој климатизиран апартман има  ТВ со рамен екран и кујна со фрижидер.

 

ЦЕНОВНИК 1

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 28.02.2023, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.03.2023

  • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
  • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Датуми

1/2+2

02.06.2023 - 09.06.2023

165€

09.06.2023 - 16.06.2023

183 €

16.06.2023 - 23.06.2023

225 €

23.06.2023 - 30.06.2023

259 €

30.06.2023 - 07.07.2023

310 €

07.07.2023 - 14.07.2023

344 €

14.07.2023 - 21.07.2023

395 €

21.07.2023 - 28.07.2023

429 €

28.07.2023 - 04.08.2023

505€

04.08.2023 - 11.08.2023

429 €

11.08.2023 - 18.08.2023

429 €

18.08.2023 - 25.08.2023

429 €

25.08.2023 - 01.09.2023

435€

01.09.2023 - 08.09.2023

355€

08.09.2023 - 15.09.2023

305€

15.09.2023 - 22.09.2023

215€

22.09.2023 - 29.09.2023

185€


 


ЦЕНОВНИК 2

 

-15% попуст за резервации направени до 28.02.2020

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.03

Liolios Studioas - Skala Potamia

Цена по соба

https://www.hotel-ellas.gr/el/studios-liolios-thassos-hotel-ellas/

 

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/2+2 (кревети на спрат)

02.06 - 09.06.23

7 ноќевања

доплата 7 еур на ден

БЕСПЛАТНО

165 €

09.06 - 16.06.23

7 ноќевања

215 €

16.06 - 23.06.23

7 ноќевања

265 €

23.06 - 30.06.23

7 ноќевања

305 €

30.06 - 07.07.23

7 ноќевања

365 €

07.07 - 14.07.23

7 ноќевања

405 €

14.07 - 21.07.23

7 ноќевања

465 €

21.07 - 28.07.23

7 ноќевања

505 €

28.07 - 04.08.23

7 ноќевања

505 €

04.08 - 11.08.23

7 ноќевања

505 €

11.08 - 18.08.23

7 ноќевања

505 €

18.08 - 25.08.23

7 ноќевања

505 €

25.08 - 01.09.23

7 ноќевања

435 €

01.09 - 08.09.23

7 ноќевања

355 €

08.09 - 15.09.23

7 ноќевања

305 €

15.09 - 22.09.23

7 ноќевања

215 €

22.09 - 29.09.23

7 ноќевања

185 €

 

Цената вклучува:

* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

* Користење на Wi-Fi

* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 

Цената не вклучува:

* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

*Превоз и Патничко осигурување

* Доплата за користење на клима уред се плаќа на лице место 7€

 

Напомена:

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата. 

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Превоз

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

• Скопје 60€

• Штип 70€

 

 

 

• Велес 60 €

• Радовиш 70€

 

 

 

• Неготино 60€

• Струмица 70€

 

 

 

• Граничен премин 60€

 

 

 

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

ЛОКАЦИЈА