VILA TEA (9)

Едно од најубавите острови, богат со шума е островот Крф кој се наоѓа на Јонското море. Неговите градови одскокнуваат од грчката традиција и се приближуваат до медитеранските населби. На островот со преубави плажи се наоѓа и самиот град Крф кој представува голем туристички центар со многу зеленило и мали островчиња.

Вила Теа се наоѓа на мала височина, над главниот пат во Касиопи близу плажата Каламионас која е одалечена околу 150 метри а од центарот на градот околу 400 метри. До плажа се доаѓа низ 50 тина скали. Продавници и ресторани има и во близина на вилата. Апартманите 02, 03 и 04 се наоѓаат на приземје и поседуваат спална соба со два кревети и тераса, соба со два стандардни кревети или една софа на развлекување, кујнски дел (фрижидер, решо, прибор и садови според бројот на гостите), клима, ТВ, купатило и тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаќа 6 евра.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ


ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ОД МИНИМУМ 50% ЗАКЛУЧНО ДО 31/03/2023, ОДОБРУВАМЕ ПОПУСТ

 

 

*Kлимата се доплаќа 6 евра на ден по студио/апартман

ТУРИСТИЧКА ТАКСА Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.
НАПОМЕНА Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот. Студијата и апартманите се чистаат еднаш на три дена а постелнина се менува на половина смена. Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.
ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.