VILA VERGINA (26)

Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос ( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица. Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на кат, четворокреветни студија на кат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и  wi-fi ( почнувајќи од 01.06.2022). Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

15% попуст за резервација и целосна уплата до 15.05.2023

 

 

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

Период 1/2 студио  спрат 1/3  студио приземје 1/3 студио
спрат
1/4 студио  приземје 1/4 Апартман
со 1 спална
25.05-01.06 119 129 139 149 189
01.06-08.06 159 169 179 199 289
08.06-15.06 219 229 239 249 349
15.06-22.06 279 289 299 309 379
22.06-29.06 299 309 319 329 449
29.06-06.07 329 339 349 359 469
06.07-13.07 369 379 389 399 509
13.07-20.07 399 419 429 439 509
20.07-27.07 399 419 429 439 509
27.07-03.08 399 419 429 439 509
03.08-10.08 409 429 439 449 519
10.08-17.08 409 429 439 449 519
17.08-24.08 379 389 399 409 449
24.08-31.08 329 339 359 369 399
31.08-07.09 249 259 269 279 299
07.09-14.09 209 219 229 239 339
14.09-21.09 159 169 179 189 199
21.09-28.09 89 99 109 119 129

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Користење клима уред

7 ноќевања
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год  -10 € од редовната цена

Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени

На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.


GPS: 39°59’56.8″N 23°34’47.8″E