Vila Kosmas 10/15 noki (100)

Локација: Vila Kosmas се наоѓа на само 30 метри од плажа и десет метри од главното шеталиште, но заштитена од бучава, па затоа ја препорачуваме на семејства со деца. 

Содржина на вилата: Нудиме шеснаесет двокреветни студија, двокреветни студија со дополнителен кревет и трокреветни студија кои се наоѓаат на приземје и кат. Сите студија се делумно реновирани за сезоната 2018 и се свртени кон базенот. Вилата располага со базен со лежалки за гостите на вилата и простран двор. Зад вилата има паркинг. Во дворот има летниковец со скара, достапна за гостите, каде што можат да се дружат и да се релаксираат. 

Содржина на собите: Двокреветни и двокреветни студија со дополнителен кревет се состојат од кујна и спална соба во кои има два стандардни или два стандардни и дополнителни кревети, собите се поврзани со ходник и не се одделени со врата. Трокреветните студија се состојат од кујна и простор за спиење во кој се сместени три стандардни кревети, собите се поврзани со коридор и не се одделени со врата. Сите сместувачки единици имаат пространи тераси со поглед на базен, чајна кујна (фрижидер, мини електричен шпорет и прибор) за приготвување на лесни оброци, ТВ, WiFi (слаб проток) и клима уред, чие користење е вклучено во цената. Постелнината и крпите се менуваат на секои 5 дена, додека чистењето е секојдневно.

 40.01966142753885,23.52447509765625

Цените се дадени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Kosmas
-bazen-
1/2 Std 80* 125* 160* 195* 235* 520 560 605 630 655 675 670 625 500 210* 190* 170* 110*
1/2+1 Std 80* 125* 160* 195* 235* 535 580 625 650 675 695 685 640 510 210* 190* 170* 110*
1/3 Std 80* 120* 140* 155* 180* 545 595 645 670 695 725 715 665 570 180* 160* 140* 90*

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07. – 31.07
21.07. – 05.08
26.07. – 10.08
31.07. – 15.08
05.08. – 20.08
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Kosmas
-bazen-
1/2 Std 160* 205* 245* 310* 665 760 835 870 930 950 970 960 920 785 640 285* 255* 180*
1/2+1 Std 160* 205* 245* 310* 680 785 865 900 960 980 1000 990 945 800 650 285* 255* 180*
1/3 Std 155* 180* 205* 235* 715 805 890 935 990 1015 1045 1035 985 875 750 240* 210* 150*
Легенда
  • 1/2std - Двокреветно Студио
  • 1/3std - Трокреветно Студио
  • 1/2+1 Std - Двокреветно Студио со помошен (метален) кревет

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

Попуст – FIRST MINUTE:
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 15%. Акцијата трае од 1 октомври до 31 јануари
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 10%. Акцијата трае од 1 до 28 февруари
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 5%. Акцијата трае од 1 март до 30 април

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

 

– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.

 


1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус. 

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.