Vila Tania (100)

Локација: Vila Tania се наоѓа на мирна локација, на 100 метри од плажа и 200 метри од центарот на Ханиоти. 

Содржина на вилата: Нудиме дваесет и една сместувачка единица (студија) погодни за две, три или четири лица. Сите студија се делумно реновирани за сезоната 2020 и се наоѓаат на приземје од вилата. Сместувачките единици имаат влезни тераси со гарнитури за седење и гледаат кон дворот или кон малата пешачка улица. Вилата има ограден двор со трева, игралиште за деца, дел за скара и е идеална за оние кои сакаат да бидат заштитени од бучавата на градот и да уживаат во природата и зеленилото. Во дворот на вилата има тоалети за првиот и последниот ден од престојот. Доколку сакате целосно да уживате во одморот, опкружен со зеленило и пријатен амбиент во монденско одморалиште како што е Ханиоти, Вила Танија е одличен избор. 

Соби: Сите сместувачки единици се опремени со стандардни кревети, мини кујна (шпорет, мини фрижидер, основен прибор за приготвување лесни оброци), бања, LCD телевизор, WiFi (слаб проток) и клима вклучена во цената. Чистењето, менување на постелнината и крпите е секој петти ден. 

 

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Tania
TV, AC
1/2 Std 115* 150* 170* 185* 205* 415 455 495 515 535 635 625 575 500 235* 215* 195* 125*
1/3 Std 95* 120* 135* 145* 155* 425 465 505 525 545 645 635 585 525 175* 165* 150* 95*
1/4 Std 85* 100* 115* 125* 130* 465 505 545 595 645 705 695 645 590 155* 140* 125* 85*

Аранжмани на 15 ноќевања

 

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07.-31.07.
21.07.-05.08.
26.07.-10.08.
31.07.-15.08.
05.08.-20.08.
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Tania
TV, AC
1/2 Std 225* 230* 255* 285* 590 650 715 750 800 855 955 940 895 805 700 330* 300* 210*
1/3 Std 175* 180* 200* 215* 625 665 730 765 815 870 970 955 910 835 740 255* 225* 160*
1/4 Std 145* 150* 170* 180* 690 725 795 850 935 1000 1060 1050 1000 935 845 210* 190* 135*
Легенда
  • 1/2 Std – Двокреветно Студио
  • 1/3 Std - Трокреветно Студио
  • 1/4 Std - Четерокреветно Студио

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

Попуст – FIRST MINUTE:
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 15%. Акцијата трае од 1 октомври до 31 јануари
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 10%. Акцијата трае од 1 до 28 февруари
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 5%. Акцијата трае од 1 март до 30 април

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

– едно дете, до 6 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 6 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат)
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден. 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.
– Кредитни картички.

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.