Hotel Flisvos na 10 nokji so sopstven prevoz(100)

Локација: Хотел Флисвос 3*, е комплекс од неколку згради, и се наоѓа на плажата Лигија. 

Хотелски капацитети: Има приватна плажа опремена со лежалки и чадори, кои се бесплатни за гостите на вилата. Дворот, кој ја опкружува зградата зрачи со вистински медитерански дух, кој вклучува базен со хидромасажна када и бар покрај базен со работно време од 09 до 21 часот. Објектот располага со сопствен паркинг, тоалети за последниот ден, туш кабина, како и простор за складирање на багаж. Најмладите гости можат да уживаат во детското игралиште во близина на базенот. Во дворот има простор за скара, како и сервисна кујна опремена со микробранова печка, мини шпорет со рерна, мијалник. Нудиме трокреветни студија на приземје и четворокреветни апартмани на први кат. 

Опис на собите: Сите сместувачки единици се опремени со мини кујна (мини електричен шпорет, фрижидер, прибор без тави), наменета за приготвување лесни оброци, бања, ТВ, WiFi (слаб проток), бесплатна клима, тераси со гарнитури заштитени со тенди, сеф со доплата. Строго е забрането да се подготвуваат и пржат јадења со тешки мириси, како и да се носат сопствени јадења. Во четворокреветните апартмани има по два клима уреди, по една во секоја соба. Спалната соба има брачен кревет, додека дневната е опремена со два стандардни кревети. Студијата и апартманите се опремени со крпи кои се менуваат на 5 дена, како и постелнината, додека чистењето е секојдневно. СТРОГО Е ЗАБРАНЕТО – употреба на тави и пржење на риби

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Usluga Tip 22.05 01.06 11.06 21.06 01.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 09.09 19.09
Hotel
Flisvos 3*
TV, AC
-Базен-
Ligia
NA 1/2 Std 125* 195* 260* 750 885 1005 1045 1045 1045 970 195* 240* 165*
NA 1/3 Std 105* 155* 200* 770 895 1015 1055 1055 1055 985 220* 185* 135*
NA 1/2 Std SV 125* 205* 270* 775 905 1025 1065 1065 1065 995 305* 250* 175*
NA 1/3 Std SV 105* 165* 210* 795 915 1035 1085 1085 1085 1005 230* 195* 145*
NA 1/4 App 95* 140* 195* 1035 1205 1345 1385 1385 1385 1315 200* 175* 125*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2std - Двокреветно Студио
  • 1/3std - Трокреветно Студио
  • 1/4 Std - Четерокреветно Студио
  • NA - Наем на апартманот
  • Free - Безплатна употреба на клима

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.