KOMPLEX KOLOSEU (110)

КОМПЛЕКС КОЛОСЕУ е  во Голем на 6 км од Драч на 100м од плажа.Соби  1/2 ,1/3, 1/4 ,2+2апп.Сместувањето е во АПАРТМАНИ И СТУДИЈА.
Собите се дво,  трокреветни и четворо креветни апартмани  опремени со клима фрижидер. Климата е вклучена во цената .Исхраната  е во  хотел Луми во близина на комплексот.Исхраната е на база на самопослужување-појадок и вечера.


      ЦЕНАТА Е ПО ЛИЦЕ  ЗА 7 ХБ(ПОЈАДОК  И ВЕЧЕРА )СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ


Влегување во собите во 14часот
напуштање на собите во 09 часот наутро

Деца до 3 г –гратис
едно дете од 3-12 год плака 70% од цената
две деца  од 3-12 години плакаат  50%

Во цената е вклучено

-7 полу пансиони (појадок  и вечера)на самопослужување
-автобуски превоз од наведената релација
-туристичка такса
Во цената не е вклучено
-Во цената не е опфатено патничко осигурување(не е задолжително)
-Во цената не е опфатена станична услуга -Скопје 50 денари

-Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
НАПОМЕНА:
*За уплата на два последователни термини (еден по друг) одобруваме 10% попуст на двата термина
*Користењето на собите започнува првиот ден од 14.00 цасот а се напуштаат  последниот ден во 10.00 часот
*Може да се патува и само со лична карта или пасош
*Хигиената во собата за време на престојот се грижи самиот клиент
*По завршување на вашето летување собата треба да се остави како што била при влегувањето.Во случај на настаната штета клиентот ја надоместува штетата кај сопстевеникот.
*Јачината на сигналот на интернет зависи исклучиво од давателот .
*Фотографиите од сместувањето се од повеке соби а не се селектитани од една соба
Термини
Јуни:05.06-12.06 /12.06-19.06   /   19.06-26.06  /26.06- 03.07

Јули: 03.07-10.07  /10.07-17.07  /17.07-24.07  /24.07-31.07
Август:31.07-07.08  /07.08-14.08  /14.08-21.08  /21.08-28.08
Септември: 28.08-04.09  /  04.09-11.09  /11.09-18.09