VILA ANDROMEDA IOANNIS (24, 73)

 “Андромеда Јоанис ” (прва категорија по локална категоризација). За оние кои сакаат мирен одмор, без градската гужва, но и оние кои сакаат удобност вила  “Андромеда Јоанис ” можи да ви го понуди тоа. Лоцирана во мирниот  дел на Пефкохори, на мал рид над црквата, одма под хотелот Атриум. Од центарот одалечена е на околу 300 м. а од плажата е околу 550м. или 8 мин одење.

Во рамките на Вила “Андромеда Јоанис ” имате можност за користење на следново:

 • два базени (голем и мал за деца),
 • лежалки и чадори покрај базен( користењето е БЕСПЛАТНО), ТОТАЛ ТВ
 • тушеви
 • сауна (со доплата од 5 евра за 2 часа користење),
 • скара (користењето е бесплатно, но месото и ќумурот ги обезбедувате сами),
 • паркинг – БЕСПЛАТНО

Објектот содржи трокреветни студија и четворокреветни апартмани, со прекрасни тераси (некои гледат во грдината некои на базен).

Студиа:  Три кревети (кауч + два стандардни кревети), кујна (фрижидер, шпорет со рерна, садови), клима (вклучена во цената), ТВ, купатило и пространа тераса.
 

Апартмани: Спална соба со француски или два стандардни кревети, дневна со софа, трпезарија, кујна (фрижидер, шпорет со рерна , садови), клима (вклучена во цената), ТВ, купатило и пространа тераса.

Сликите служат да дадат општ впечаток за објектот. Содржината на објектот или апартманот, како и различните типови на соби може да се разликуваат.

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h.


Важна Напомена: За хигиената на апартманите се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студиата поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.


GPS: 39.985320294732205, 23.6110449865084


ПОПУСТИ: За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%
Акцијата трае од  13.04 – 13.05.2023


Период Ноќи 1/3 студио 1/3+1 апп 1/4 апп Коментар
18.05-25.05.2023 7 69 79 89 промо
25.05-01.06.2023 7 109 119 129 промо
01.06-08.06.2023 7 149 159 169 промо
08.06-15.06.2023 7 199 209 219  
15.06-22.06.2023 7 269 279 289  
22.06-29.06.2023 7 319 339 359  
29.06-06.07.2023 7 339 369 389  
06.07-13.07.2023 7 429 439 459  
13.07-20.07.2023 7 429 439 459  
20.07-27.07.2023 7 429 439 459  
27.07-03.08.2023 7 429 439 459  
03.08-10.08.2023 7 479 499 509  
10.08-17.08.2023 7 479 499 509  
17.08-24.08.2023 7 449 469 489  
24.08-31.08.2023 7 369 379 389  
31.08-07.09.2023 7 289 299 319  
07.09-14.09.2023 7 229 239 259 промо
14.09-21.09.2023 7 179 189 209 промо
21.09-28.09.2023 7 129 139 149 промо

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања,
 • Интернет (Wi-fi)
 • Клима
 • Тотал ТВ
 • Паркинг
 • Базен (лежалки безплатно)

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во агенцијата).

ПРЕВОЗ:

 Цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз  Скопје-Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 45 €
Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол)  04;30 45 €
Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес 03;40 60 €
Неготино – (БП Неготино) 05;00 45 €
Граничен премин – (БП Шимов) 06;00 45 €

 

Цена по лице за превоз  Битола- Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 05;00 40 €
Прилеп – (БП Селида),  трансфер до Битола 04;15 40€
Струга – (Хотел Дрим), трансфер до Битола 03;15 50 €
Кичево – (БП Пуцко Петрол), трансфер до Битола 03;45 55 €
Охрид – (БП Лук Оил излез кон Битола), трансфер до Битола 03;30 50 €
Ресен – (спроти автобуска станица), трансфер до Битола 04;15 50 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.
 • Попустите не може да се комбинираат.
 • Организаторот го задржува правото да ги продава своите капацитети преку понудата LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Страните кои платиле за аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.