VILA AFRODITA sopstven prevoz (9)

Дионисос Грција е оддалечен 50 километри од Солун и 3 километри од најблискиот град Неа Мудања. Местото е раширено по должина на една од најубавите песочни плажи во тој регион во кое се наоѓа и преубаво шеталиште со многу цвеќиња. Местото има одлична сообраќајна врска со Солун а до најблискиот град Неа Мудања се стигнува и пеш за 20- тина минути. Идеално место за оние кои бараат мир и фамилии со деца.

Вила Афродита се наоѓа во самиот центар на местото, на околу 120 метри од плажата. Поседува двокреветни студија, трокреветни и четвотокреветни апартмани, кујнски дел, тераса, купатило. Кај трокреветните и четворокреветните апартмани, едниот односно двата кревети се во кујнскиот дел  а  останатите два кревети се во спалната соба. Постелнината се менува на половина смена. За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената. Напомена: Вила Афродита, не поседува клима уред.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН, БЕЗ ПРЕВОЗ

 

Вила Афродита11.06.
20.06.
20.06.
29.06.
29.06.
08.07.
08.07.
17.07.
17.07.
26.07.
26.07.
04.08.
04.08.
13.08.
13.08.
22.08.
22.08.
31.08.
31.08.
09.09.
09.09.
18.09.
ноќевања 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Студио 02 наем 260 295 370 425 470 470 470 455 440 360 295
Апартман 03 наем 290 320 395 450 495 495 495 480 470 385 310
Апартман 04 наем (2+2) 320 350 420 480 520 520 520 495 485 410 335

 

  • Вила AFRODITA не поседува клима уред
ТУРИСТИЧКА ТАКСА Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.
НАПОМЕНА - Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари


ЛОКАЦИЈА