Вила Елени (23)

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат.

Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.

Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

Villa Eleni - Potos

на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос

термин

Број на ноќи

1/3  еко студио
без тераса
приземје

1/3  студио
2 кат

1/4 студио
со тераса
приземје

1/3+1 апартман
2 кат

1/2+1 апартман
2 кат

 

макс. 3 лица

макс. 3 лица

макс. 4 лица

макс. 4 лица

макс. 3 лица

26.05.2023

7

              109 €

            119 €

          149 €

         179 €

         169 €

02.06.2023

7

              139 €

            149 €

          169 €

         199 €

         189 €

09.06.2023

7

              179 €

            189 €

          209 €

         239 €

         229 €

16.06.2023

7

              229 €

            239 €

          259 €

         289 €

         279 €

23.06.2023

7

              269 €

            279 €

          299 €

         339 €

         329 €

30.06.2023

7

              299 €

            309 €

          329 €

         369 €

         359 €

07.07.2023

7

              369 €

            379 €

          399 €

         439 €

         429 €

14.07.2023

7

              439 €

            449 €

          469 €

         509 €

         499 €

21.07.2023

7

              469 €

            479 €

          499 €

         549 €

         539 €

28.07.2023

7

              469 €

            479 €

          499 €

         549 €

         539 €

04.08.2023

7

              469 €

            479 €

          499 €

         549 €

         539 €

11.08.2023

7

              469 €

            479 €

          499 €

         549 €

         539 €

18.08.2023

7

              469 €

            479 €

          499 €

         549 €

         539 €

25.08.2023

7

              389 €

            399 €

          429 €

         469 €

         459 €

01.09.2023

7

              319 €

            329 €

          349 €

         389 €

         379 €

08.09.2023

7

              259 €

            269 €

          289 €

         339 €

         329 €

15.09.2023

7

              189 €

            199 €

          219 €

         259 €

         249 €

22.09.2023

7

              149 €

            159 €

          179 €

         209 €

         199 €

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации • Доплата за клима - 6 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

               Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час

( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)