VILA TEODORA - 10/15 ноќи (100)

40.018428,23.527037

Локација: Вила Теодора е комплекс составен од пет вили чиј преден дел гледа кон море, а сместувачките единици се на неколку чекори од главниот дел на шеталиштето и плажата, на 5 метри. Вилата се наоѓа во централниот дел на Полихрон.

Содржина на вилата: Нудиме петкреветни дуплекс апартмани. Вилата располага со сопствен паркинг кој на лице место се доплаќа 5 евра на ден и кој не може да се резервира однапред. И покрај нејзината положба во централниот дел на шеталиштето и плажата, вилата ја препорачуваме на семејства со деца, бидејќи структурата на вилата ја штити од бучава. А супермаркет е на 30 метри, додека многу ресторани, таверни и кафулиња се во непосредна близина на оваа станбена зграда. Удобните дуплекси и близината на плажата целосно ќе овозможат релаксирачки одмор.

Содржина на собата: Секој дуплекс апартман се состои од две спални соби каде секоја има еден брачен кревет или два стандардни кревети и пространа дневна соба со еден стандарден кревет. Дневната соба има кујна со трпезариска маса. Секој дуплекс е опремен со бања, мини кујна (голем фрижидер или два мали фрижидери, мини електричен шпорет, садови) кој е наменет за приготвување лесни оброци, пространа тераса со поглед на море, ТВ, WiFi (низок проток) и клима уред чија употреба е вклучена во цената за изнајмување. Има крпи. Дуплексите се наоѓаат на прв и втор кат од зградата, како и на приземје (сутерен). Постелнината и крпите се менуваат на 5 дена, додека чистењето е на денот на смената. Вилата располага со сопствен паркинг кој на лице место се доплаќа 5 евра на ден и кој не може да се резервира однапред. Удобните дуплекси и близината на плажата целосно ќе овозможат релаксирачки одмор.

Цените се дадени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Theodora
TV, AC
-plaža-
1/4 Duplex 55* 90* 130* 170* 175* 600 655 710 775 840 890 860 780 660 160* 145* 125* 80*
1/5 Duplex 50* 85* 115* 150* 165* 640 695 755 815 880 915 900 835 665 150* 135* 115* 75*
1/4 PDuplex 55* 75* 115* 150* 165* 590 640 695 755 820 860 835 765 630 150* 135* 115* 75*
1/5 PDuplex 50* 70* 105* 145* 150* 620 670 720 785 855 895 870 800 635 140* 125* 105* 70*

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07. – 31.07
21.07. – 05.08
26.07. – 10.08
31.07. – 15.08
05.08. – 20.08
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Theodora
TV, AC
-plaža-
1/4 Duplex 110* 160* 205* 240* 870 890 985 1060 1170 1240 1290 1260 1180 1025 875 210* 195* 130*
1/5 Duplex 100* 150* 180* 225* 895 930 1050 1125 1235 1295 1330 1315 1250 1090 895 195* 180* 120*
1/4 PDuplex 95* 140* 180* 220* 855 875 965 1040 1145 1205 1245 1220 1150 990 855 195* 180* 120*
1/5 PDuplex 85* 130* 170* 200* 875 915 1005 1080 1190 1260 1300 1275 1205 1065 875 180* 165* 110*
Легенда
  • 1/4 Duplex - Четерокреветен Апартман со две посебни спални соби и посебна кујна
  • 1/5 Duplex - Петкреветен Апартман со две посебни спални соби и посебна кујна
  • 1/4 PDuplex – Четерокреветен Апартман со две посебни спални соби и посебна кујна на приземје
  • 1/5 PDuplex –Петкреветен Апартман со две посебни спални соби и посебна кујна на приземје

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.
СЕЗОНСКИ СМЕНИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.
ВОНСЕЗОНСКИ СМЕНИ СО *

1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.  

Сите цени се изразени во евра, а плаќањето се врши во денари по средниот курс на НБРМ на денот на уплатата.