Katerina Studios - 10 ноќи со сопствен превоз (53)

Katerina studios се наоѓа на одлична локација, на само неколку чекори од  малата шљунковита плажа (се преминува улицата) и на околу 200м од пристаништето и центарот на Василики. Во близина има уште една мала плажа, додека градската плажа е на околу 500 метри.  Она што ја издвојува е директниот или делимичниот поглед на море од сите студија и апартмани, како и можноста за користење на базенот и барот (со консумација) во соседниот хотел Apollo. Располага со двокреветни и трокреветни студија, трокреветни студија со помошен кревет, како и со трокреветни и четирикреветни апартмани, кои се наоѓаат на приземје и на прв кат  (поради теренот, влезот е на приземје, а балконите во висината на прв кат). Студијата на кат и едно на приземје имаат поширок поглед на море, додека студијата и апартманите на приземје имаат делимичен поглед на море заради вегатацијата и фактот дека се на приземје.  Секоја сместувачка единица има основно опремена кујна (садови, фрижидер, решо, прибор за јадење), купатило, тераса или трем – терасен простор  со гарнитура за седење и лулашка, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Замена на постелнината и пешкирите е на пола смена, a објектот има бежичен интернет за чија брзина не можеме да гарантираме. Куќата има приватен паркинг пред објектот со ограничен капацитет и нема можност за резервација или гаранција за слободно паркинг место.

 

1/2 студио – во една просторија чајна кујна и еден брачен или две единечни легла
1/3 студио – во една просторија чајна кујна, еден брачен и еден единечен кревет

1/3+1 студио – во една просторија чајна кујна, еден брачен и еден единечен кревет и ранчо (помошен кревет)

1/4 студио – во една просторија чајна кујна, еден брачен и два единечни кревети

1/3 апартман – во една просторија чајна кујна и еден единечен кревет, во другата просторија еден брачен кревет

1/4 апартман – во една просторија чајна кујна и два единечни кревети, во другата просторија еден брачен кревет

 
 

 
 

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден

 

НАПОМЕНИ:

– Влезот во сместувачките единици е од 15:00 часот првиот ден, а напуштањето е до 09:00 часот последниот ден.

– За хигиената во сместувачката единица се грижат гостите. Евентуална неисправност и недостаток во сместувачките единици гостинот е должен да ја пријави на претставникот на агенцијата организатор. Секоја направена штета гостинот е должен да му ја надомести на сопственикот на објектот пред напуштање на истиот. При влез во сместувачката единица гостинот е должен да го преконтролира инвентарот и секој недостаток да го пријави на претставникот или на сопственикот. Секое оштетување кое постоело во студиото/апартманот пред влезот, а не било пријавено, ќе се третира како штета предизвикана од гостите кои во моментот престојуваат во објектот. Гостите се должни да го почитуваат куќниот ред на објектот, во спротивно сопственикот има право да им го скрати правото на престој, а организаторот нема да ја преземе одговорноста за тоа нити е должен да ги обештети гостите за неискористениот дел од услугата.

– Димензиите на креветите во Грција се разликувааат од нашите стандарди. Грчки стандард за единечен кревет е ширина 75-90цм и должина 180-200 цм, за француски 120-150цм ширина и 180-200 цм должина. Помошните кревети се на расклопување, со дрвена или метална конструкција или фотељи на расклопување со помали димензии.

– Најголем дел од објектите во Грција користат систем на соларни бојлери за затоплување на водата, што подразбира нешто пониска температура на водата и помал притисок во одредени делови од денот од оние на кои сме навикнати.

 – Организаторот има право по пат на LAST MINUTE понуда да ги продаде свиоте преостанати капацитети по цени различни од објавените во ценовникот. Патниците кои уплатиле по објавените цени намаат право да побаруваат надомест за разликата во цена.

– Патниците се должни да ги почитуваат важечките законски и царински прописи на двете земји.

– Потписникот на договорот за патување е должен да ги извести сите патници во договорот за сите услови од истиот.

– Должност и одговорност на патниците е важноста на патните исправи. Патниците кои патуваат со пасоши на други држави се должни сами да се информираат и запознаат со визниот режим на земјата во која патуваат и да ги извршат потребните активности поврзани со визирање на своите пасоши.

Во случај патниците да не добијат виза за престој во избраната земја, агенцијата не презема никаква одговорност и ќе се смета за отказ на патување од страна на патникот и ќе се применуваат утврдените условите од Општите услови на патување на организаторот на патување.

*Влез во Република Грција нема да е безусловен како минатите години. Услов може да е потврда за ревакцинација со одредена врста на вакцина, доказ за негативен ПЦР тест, антигенски тест, што зависи од одлуките на Република Грција. Ве молиме овие факти да ги имате на ум кога резервирате, поради што истите не можат да бидат причина за откажување на резервација.

– Ве молиме внимателно да ги прочитате Општите услови за патување кои се составен дел од оваа програма.

 

ЛОКАЦИЈА