Vila Versa - 10 ноќи (100)

40.776777,24.705942

 

Локација: Вила Верса е луксузно опремена вила, со идеална локација, лоцирана во центарот на Лименас блиску до сите настани, на околу 300 метри од брегот и десет минути пешачење од градската плажа (околу 600 метри од плажата).

Содржина на вилата: Располагаме со единаесет сместувачки единици: двокреветни студија, двокреветни студија со дополнителен кревет и софа, трокреветни студија со дополнителен кревет и трокреветни апартмани. Вилата има туш, тоалет и соба за последниот ден. Вила Верса е изградена со вкус и дизајнирана со многу стил, исклучително модерен објект во кој гостите можат да уживаат во целосна удобност.

Содржина на собите : Сите студија се луксузно опремени со чајна кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови без тави), наменета за приготвување лесни оброци, тоалет,сателитска ТВ, WiFi (слаба конекција), клима со доплата 5 евра по ден, сеф (се доплаќа 0,50 центи на ден), тераси со столици за седење и пешкири. Пешкирите и постелнината се менуваат на секои пет дена, додека чистењето е секојдневно.

Напомена: Поради нестабилните цени на електирична енергија, газдите на вилата имаат право за промена на цените на климата, за време на туристичката сезона.

                                                                                                                      Ценовник  ЛЕТО 2024

                                                                                                Попусти за плакање : First minute

                                                                                                                      Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip Usluga 18.05 28.05 07.06 17.06 27.06 07.07 17.07 27.07 06.08 16.08 26.08 05.09 15.09
Vila
VersaTV, AC
1/2 Std NA 85* 115* 175* 415 575 665 695 695 695 655 255* 215* 145*
1/2+1 Std NA 85* 115* 175* 435 605 690 735 735 735 690 255* 215* 145*
1/2+S Std NA 85* 115* 175* 445 615 705 755 755 755 715 255* 215* 145*
1/3 App NA 75* 110* 145* 545 625 745 805 805 805 750 195* 165* 120*
1/2+1+S Std NA 75* 110* 145* 565 645 765 835 835 835 775 195* 165* 120*
1/3+1 Std NA 70* 105* 135* 575 655 775 845 845 845 785 185* 155* 110*
1/3+1 App NA 75* 110* 145* 585 675 795 855 855 855 795 195* 165* 120*
Употреба на клима 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден 5€ на ден
-Во смените со * превозот е вклучен во цената.
-Туристичка такса од 0,5 еур од ден од соба, која се плаќа на лице место
Легенда
 • 1/2 Std – Двокреветно студио;
 • 1/2+1 Std – Двокреветно студио со дополнително легло;
 • 1/2+S Std – Двокреветно студио со софа за спиење;
 • 1/3 App – Трокреветен апартман;
 • 1/3+1 App – Трокреветен апартман со дополнителен кревет;
 • 1/2+1+S Std – Двокреветно студио со дополнителен кревет и софа за спиење;

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Цените означени со ѕвездичка (*) се цени на аранжманот по лице

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

1.Едно дете, до 5 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен. Доколку имате потреба од креветче, за кое при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата, агенцијата го обезбедува по цена од 2 евра/ден.


 • Доплата за еднокреветна соба (1/1) е целосната цена што ја плаќа другото лице
 • Услови за деца и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога има две лица кои целосно плаќаат):
  – деца до 10 години плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште на автобус.
  – Деца до 5 години можат да спијат со родителите во кревет без доплата. Доколку користат и превоз, ја плаќаат само цената на автобуската карта
  – лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, користи дополнително легло и седиште во автобус.
 • Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
  – кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот
 •  

  – 50% при пријавување, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.