ВИЛА РОШЕЛА ( 20 )

Саранда, во непосредна близина на плажата Деми. Вилата Рошела нуди сместување  во 1/2 и 1/3 соби од А категорија, како и пространи апартмани (Б категорија) опремени со кујна, фрижидер, бесплатен WiFi, скара, градина и бесплатен сопствен паркинг. Секоја единица е опремена со големи тераси со поглед на море, сателитска ТВ со рамен екран,  приватна бања со када или туш, фен и тоалет. За дополнителна погодност, за сите гости на вилата, им обезбедуваме појадок  ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА. Покрај квалитетот на самото сместување, близината на плажата, кафетериите, рестораните и многуте  продавници,  ќе уживате во прекрасниот поглед на море и магичниот залез на сонцето, кој  во Саранда е навистина романтичен.

GPS координати 39.867954273563235, 20.015351286159728

 

Саранда 2023 ПОПУСТИ: 15% за уплата до 31.01.2023                10% за уплата до 28.02.2023
Вила Рошела Б кат Саранда Maj Јуни Јули Август Септември
27 03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02 09
1/2 соба (2 лица) 79 99 189 229 259 299 319 379 389 389 389 389 359 299 189 139
1/3 соба (3 лица) 109 129 199 239 279 309 329 399 399 399 399 399 369 309 199 149
1/4 студио (4 лица) 129 149 209 259 289 339 369 429 429 429 429 429 409 319 209 159
1/4 АПП (4 лица) 149 169 229 269 309 359 389 449 449 449 449 449 419 329 219 169
Број на ноќи промо промо 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 промо промо
Цените се дадени по СОБА/АПП за 7 ноќи со ВКЛУЧЕН појадок во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Студијата и апартманите се опремени со комплетна кујна, фрижидер и големи тераси, a собите имаат само фрижидер .
Лежалки и чадори на барање, по специјално намалени цени за гостите на вилата.
Автобуски превоз Скопје, Велес, Прилеп, Битола, Охрид 50 Еур. Деца 2 -12 год -10 Еур од цената за возрасен.
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. Клима вклучена во цена.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Саранда и Ксамил преку Грција:
Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Саранда и Ксамил преку Грција:
Битола (Транскоп Н аперон ) – 55€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за КСАМИЛ (СЕ ПАТУВА ПРЕКУ ГРЦИЈА) .
0
0:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер

00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија САРАНДА и КСАМИЛ со отварањето на границите и укинувањето на мерките ќе се реализира преку Грција заради подобрите патишта за  што мора да се поседува ПАСОШ!