Hotel Oscar 3* na 10 nokji sopstven prevoz (53)

Локација: Хотел Оскар 3* се наоѓа на 200м од центарот на одморалиштето и на околу 700м од градската плажа.
Се наоѓа на главната улица и во близина има бројни продавници, кафулиња, ресторани и таверни.
Содржина на вилата: Нудиме двокреветни и двокреветни соби со дополнителен кревет. Во непосредна близина на вилата има и паркинг простор. Хотелот располага со рецепција, ресторан, базен, лежалки и чадори околу базенот кои се бесплатни за гостите, бар покрај базенот и туш во дворот.
Содржина на собите: Сите сместувачки единици се климатизирани (климата е вклучена во цената), имаат бања, WiFi (слаба брзина), крпи, фен, фрижидер, ТВ. Постелнината и крпите се менуваат на секои 5 дена, додека чистењето се врши секој ден. СТРОГО Е ЗАБРАНЕТО – употреба на тави и пржење на риби.

Услуга: ноќевање со појадоk

Аранжмани на 10 ноќевања

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Usluga Tip 22.05 01.06 11.06 21.06 01.07 11.07 21.07 31.07 10.08 20.08 30.08 09.09 19.09
Hotel
Oscar 3*
TV, AC
-Базен-
Nidri
BB 1/2 Room 125* 185* 250* 665 745 875 905 905 905 855 295* 230* 185*
BB 1/2+1 Room 125* 185* 250* 715 795 925 955 955 955 905 295* 230* 185*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

едно дете, до 5 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
Услови за деца до 5 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– Користење на бебешко креветче е можно со доплата од 2 евра на ден.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот

Ден 1 : Состанок на патниците на местото на поаѓање. Ноќно возење со кратки паузи. 

Ден 2 – Ден 11:  Парга, Лефкада – пристигнување, сместување, престој по избрана услуга, ноќевање. 

Ден 12 : Лефкада, Парга- напуштање на објектот во 9 часот (по локално време), поаѓање на автобусот во договореното време. Возење со пократки паузи.

Ден 13 : Пристигнување на местото на поаѓање.

Крај на услугата.

  • Услуги за групна придружба и сместување (апартман/студио I категорија) на база 10 ноќевања,
  • во смени со * вклучен е превоз на патници до наведената дестинација,
  • превозот е со висока туристичка класа,  автобуси со клима, ДВД…),
  • агенциски услуги.
  • Автобуски превоз според ценовникот од табелата (освен во случај на смени со * каде е вклучен превозот),
  • меѓународно здравствено осигурување на патниците – плаќањето се врши кај организаторот на патувањето, 
  • задолжителна доплата на име „Stay over“ данок за престој од 1,5 евра на ден по соба, плаќањето се врши на лице место ,
  • услуги кои не се наведени во програмата,
  • индивидуални и други трошоци на патниците.