Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

ХОТЕЛИ ЧАЊ – НА БАРАЊЕ

На само 250 метри од плажата се наоѓаат Хотел Бабовиќ, Ариа и Анкона Лукс. Хотелите располагаат со модерно опремени трокреветни соби и двокреветни соби. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок и вечера (шведска маса). Хотелите располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости. Користење на базенот со доплата на лице место.

 

 

 

ПЕРИОД Х. БАБОВИЌ Х. АРИА Х. АНКОРА ЛУКС
10.06-30.06 33 ЕВРА 38 ЕВРА 38 ЕВРА
30.06-29.08 39 ЕВРА 44 ЕВРА 44 ЕВРА
29.08-18.09 33 ЕВРА 38 ЕВРА 38 ЕВРА
18.09-28.09 30 ЕВРА 32 ЕВРА 32 ЕВРА

-      Цените се по лице дневно на база полупансион

1 EВРО=62 МКД


    ПОПУСТИ

Деца до 2 години гратис

 

-  Деца од 2-12години (заеднички кревет со храна) – 50%

-  Деца од 2-12години( сопствен кревет, со храна) – 30%

ДОПЛАТИ

-  За користење на ½ соба како 1/1 допала е 50% од цената

- Туристичка такса и осигурување, 1.5евра дневно по лице ( деца од 2-12год плаќаат 0.5евра, од 12-18год 1 евро дневно)

***сместување во собите е во 14 часот, а напуштањево 9 часот