VILA PENELOPE (23)

Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа на Скала Потамиа и Голден Бич. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови. Вилата нема базен .

Вилата поседува дво креветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена мини кујна, ТВ и клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и прв кат (собите кои се на прв кат имаат заедничка тераса преку која се влегува во собите, а собите на приземје излегуваат во заеднички двор слободен за користење на гостите од вилата) Вилата не располага со сопствен паркинг.

 

Минимум уплата за резервација -  30% неповратен депозит.

 

 

Villa Penelope - Skala Potamia

 

 

на 20 метри од море

 

 

термин

Број на ноќи

1/2 студио стандард

 

 

 

макс. 2 лица

 

 

24.05.2024

7

          119 €

 

 

31.05.2024

7

          139 €

 

 

07.06.2024

7

          175 €

 

 

14.06.2024

7

          215 €

 

 

21.06.2024

7

          265 €

 

 

28.06.2024

7

          325 €

 

 

05.07.2024

7

          369 €

 

 

12.07.2024

7

          429 €

 

 

19.07.2024

7

          469 €

 

 

26.07.2024

7

           469 €

 

 

02.08.2024

7

           469 €

 

 

09.08.2024

7

           469 €

 

 

16.08.2024

7

           469 €

 

 

23.08.2024

7

           389 €

 

 

30.08.2024

7

           315 €

 

 

06.09.2024

7

           255 €

 

 

13.09.2024

7

           179 €

 

 

20.09.2024

7

           139 €

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации

 •          Доплата за клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
 •          Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 •          За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 •          Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

               Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 •          Во собите има опремено мини кујна
 •          Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 •          Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 •          Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 •          Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 •          Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 •          Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

 (Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

 •          Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)