• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ ДЕСАРЕТ 3*

Локација

На самото крајбрежје на Охридското езеро, на 12км од Охрид. Изграден во традиционална Охридска архитектура од 19 век.


Капацитет

246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили.


Услуги

Конференциска сала со капацитет за 700 лица, спортски терени за тенис, одбојка, фудбал, сала за пинг-понг, куглање.

 

 Специјална летна понуда 
 8 дена (7 ноќевања) – HB = 149 € по лице во двокреветна соба
 Еднокреветна + 30%

-Во цената е вклучена туристичка такса

-Доплата за дополнителен оброк 5 евра

-Деца до 12,99 години се гратис, над 12,99 години плакаат како за возрасен