VILA ANA (73)

Студиа “Ана ”се наоѓа на само 130 метри од плажа и од пешачката патека, одма наспроти “Mirror Hotel”. Студиата се нови , опремени со кујна, шпорет, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераса, Wi-Fi интернет, купатило со туш кабина, клима уред.


Студио бр. 1 – француски лежај + кревет на спуштање
Студио бр. 3 – француски лежај + кревет на спуштање

Сместувањето е идеално за 3 возрасни и дете до 7г  или  2 возрасни и 2 деца до 12г

Check in: 14:00h.
Check out: 09:00h.


Важна Напомена: За хигиената на апартманите се грижат самите гости. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плаќа на лице место. Студиата поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.


GPS: 40.01575450605221, 23.5301652559475


ПОПУСТИ: За уплата со самата резервација одобруваме попуст од 7%

 
Акцијата трае од 13 Април-13 Мај 2023

 

ЦЕНОВНИК:

Период Ноќи 1/3 студио 1/4 студио Коментар
18.05-25.05.2023 7 131€ 161€ промо
25.05-01.06.2023 7 161€ 191€ промо
01.06-08.06.2023 7 221€ 271€  
08.06-15.06.2023 7 311€ 311€  
15.06-22.06.2023 7 391€ 441 €  
22.06-29.06.2023 7 461€ 491€  
29.06-06.07.2023 7 481€ 511 €  
06.07-13.07.2023 7 541€ 561 €  
13.07-20.07.2023 7 541€ 561 €  
20.07-27.07.2023 7 541€ 561 €  
27.07-03.08.2023 7 541€ 561 €  
03.08-10.08.2023 7 541€ 561 €  
10.08-17.08.2023 7 541€ 561 €  
17.08-24.08.2023 7 541€ 561€  
24.08-31.08.2023 7 461€ 481 €  
31.08-07.09.2023 7 381€ 431€  
07.09-14.09.2023 7 291€ 321€ промо
14.09-21.09.2023 7 181€ 201€ промо
21.09-28.09.2023 7 131€ 151€ промо

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања,
 • Интернет (Wi-fi)
 • Клима
 • крпи

Во цената не е вклучено:

 • Превоз,
 • Патничко осигурување,
 • Паркинг
 • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во агенцијата).

ПРЕВОЗ:

Цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз Скопје-Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 45
Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол)  04;30 45
Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес 03;40 60
Неготино – (БП Неготино) 05;00 45
Граничен премин – (БП Шимов) 06;00 45

 

Цена по лице за превоз Битола- Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 05;00 40 €
Прилеп – (БП Селида), трансфер до Битола 04;15 40€
Струга – (Хотел Дрим), трансфер до Битола 03;15 50
Кичево – (БП Пуцко Петрол), трансфер до Битола 03;45 55 €
Охрид – (БП Лук Оил излез кон Битола), трансфер до Битола 03;30 50
Ресен – (спроти автобуска станица), трансфер до Битола 04;15 50

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

Локално (грчко) време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.
 • Попустите не може да се комбинираат.
 • Организаторот го задржува правото да ги продава своите капацитети преку понудата LAST MINUTE по цени кои се различни од оние во ценовникот. Страните кои платиле за аранжманот по цените објавени во овој ценовник немаат право да бараат надомест за разликата во цената.
 • На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина.
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената. По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот, корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.