• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SAMOKOV 4*

 

Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец.
Капацитет: 250 стандардни соби, 11 делукс соби и 4 сјута.
Хотелски содржини: конгресен центар со 8 хали, а ла карт ресторан, панорамски ресторан, лоби бар, спорт бар, бар на базен, ноќен бар, дискотека, затворен базен, сауна, солариум, парна бања, ладен базен, фитнес, куглана, билијард, пинг понг, фризер. 
Опременост на собите: мини бар, директен телефон, сателитска ТВ купатило со бања, фен, балкон.

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-15% за уплати до 30.09.2019


* Цените се со вкалкулиран попуст

 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Во цената е вклучено:
- Користење на базен.

Во цената НЕ е вклучено:      
- Туристичка такса за престој,  1 € за возрасни и деца 2-12г. на ден.
- Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 45€ возрасен, 30€ дете (2-12 г.) 
- Доплата за Божиќна вечера (не задолжителна ) 35€ возрaсен , 20€ дете (2-12г)

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -15 % за уплати до 30.09.2020г, -10% за уплати до 10.11.2019г.
2)  5=4, 6=5, 7=6 за пристигнувања во период 04.01-22.01.2020 и 07.03-31.03.2020 се валидни само после ЕБ! Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.

Максимален број на лица:  DBL 2+1
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 28.12-03.01.2020, за останатиот период минимум 3 ноќевања престој.


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.