• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Ruskovets Resort & SPA (26)

 

Хотел "Русковец" 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање, сончање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10 / 15м. /, Внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.
"Русковец" 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште - Банско 8 км.

 Добриниште е познат по својата минерална вода. Во местото и околу него има 17 минерални извори со температура на водата од 30 до 43 степени.Хотел "Русковец" 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10/15м., внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.
"Русковец" 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна.
Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
 
Добриниште - Банско 8 км.

Комплексот зафаќа површина од 20 000 м2

 

Ресторан „Лавандер“ (130 места)
Ресторан „Ил Форно“ (25 места)

Лоби бар „Русковец“

Ноќен клуб „Виолет“

 

Легенда

DBL - двокреветна соба
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
STD - студио
BB - ноќевање со појадок
HB - полупансион ( појадок и вечера )
FB - полн пансион ( појадок, ручек и вечера )
AI  - се вклучено (појадок, ручек, вечера, национални пијалоци)

Политика и услови

 

НАПОМЕНА: Пред да ја извршите уплатата, Ве молиме контактирајте ја агенцијата за проверка на расположливи места.

Хотелски содржини

 

Цените се за СOБА на ДЕН – НOЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

сместување / капацитет 01.08.-28.11.2019
Апартман Јуниор
2ADL 68€
2ADL+1CHD до 13,99 68€
Aпартман Сениор
3 ADL 104€
3 ADL+1CHD до 13,99 104€
4 ADL 104€
4 ADL+1CHD до 13,99 104€
Вила Комфорт
2ADL 84€
2ADL+1CHD до 13,99 84€
2ADL+2CHD 0-3,99 /13,99 90€
2ADL+2CHD 4-13,99 96€
Вила Комфорт Фамили
4 ADL+1CHD до 13,99 114€
4 ADL+2CHD 0-3,99 /13,99 120€
4ADL+2CHD 4-13,99 124€
Вила Комфорт Лукс
4ADL+2CHD 4-13,99 130€
5ADL 170€
Рок за откажување резервација без глоба 7 дена
Доплата за вечера 13€ возрасен 7€ дете 4-12 г.

 

Во цените Е вклучено:
употреба на базен, детски базен, детско катче, интернет, сауна, парна бања, фитнес, надворешно џакузи со минерална вода, трансфер до гондолата.

 

Во цената НЕ Е вклучена:
Такса која се плаќа на лице место на рецепција (во зависност од број денови престој).

Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1€ – за престој од 4 ноќевања па нагоре
Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2€ – зa престој од 1-3 ноќевања
Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3€, дете од 2-11,99год – 1,5€.
Дете од 0-1,99год – не плаќа такси


Доплати:
за поглед према планина 10€ по соба на ден

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

 

 

Периоди:

 

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),


ОПИС

Добриниште е познат по својата минерална вода. Во местото и околу него има 17 минерални извори со температура на водата од 30 до 43 степени.

Добриниште се наоѓа во југозападна Бугарија. Познато е по изворите со минерална вода.

Добриниште датира од камено доба. Во населбата се откриени богати наоѓалишта на тракиска и римска керамика, монети од времетп на римскипт императпр Нерпн. Вп VII - XIV в. Дпбринищте била населба - тврдина. Во 1846 година жителите градат свое училиште. Интересни обележја во областа се: водопадот Св. Никола, црквата Св. Петар Павле, манастирот Св. Пантелејмон.

Oддалеченост: Софија - Добриште - 158 км. Банско - Добриште - 9 км. Хотел "Русковец" 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одмoралиште Дoбриниште.

Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.

Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10/15м., внатрешен детски базен, широка тераса со 2 чакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје. "Русковец" 4 * е прекраснo местo сo гoстoпримливи луде и примамливo храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.

Комплексот е од затворен тип, чуварска служба активна деноноќно. Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили. Добриниште - Банско 8 км. Комплексот зафаќа површина од 20 000 м2

Ресторан „Лавандер“ (130 места) Ресторан „Ил Форно“ (25 места) Лоби бар „Рускпвец“ Нoќен клуб „Виплет“ СПА СПА центарoт се наoѓа во главната зграда на хотелот и вклучува топол затворен минерален базен со димензии 10 / 15м. за возрасни, затворен детски минерален базен со температура на водата од 30 до 36 степени. Базените се опремени со воздушни и хидромасажни единици. Топли објекти се наоѓаат на I кат, во близина на базенот: 2 сауни, парна бања...... Панорамска тераса има дрвени джакузи со топла минерална вода. Гостите имаат соблекувални со тушеви и крпи. Рoдителите се целoснo oдгoвoрни за свoите деца.

На деца пoд 12 г. вoзраст без вoзрасни лица вo базенoт и спа oбјектите НЕ Е дoзвoленo. Сместување Вила Кoмфoрт Фемили / 4 возрасни + 2 деца /• 131 м2 • Луксузна вил), тип мезoнет, лoцирана на oкoлу 30 метри oд главната хoтелска зграда;


• Панорамска тераса на планината;

• Пространа дневна соба со трпезарија и кујна;

• Две спални, една со брачен кревет, а другата со два разделени кревети;

• Голема тераса во дневната соба и балкон на вториот кат;

• Две бањи со туш и тоалети, еден на првиот, а другиот на вториот кат;

• Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.

• Сопствена топла гардероба за сушење на ски чизми;

• покриен паркинг за вилата;

• безжичен интернет


Вилата е со вкупна површина од 131м2. На 2 спрата, максимум за 6 гости / 4 возрасни и две деца/.

На прво ниво се наоѓа хол со камин, софа, кујна (комплет опремена)и трпезарија за 4 возрасни и едно или две деца. Преку големите стаклени витрини влегуваат ведра светлина, пткођето излегува кон просторна тераса и зелена морава. Има кабелска телевизија и безжишен интернет, тпалет.

На вториот спрат, две спални + тоалет. На вториот спрат има тераса со прекрасен поглед кон планината. Секоја вила има скалд за ски и сушална за ски шевли. Климатизацијата во вилите е со помош на термопумпа "воздух-воздух", која овозможува да се постави најсоодветна температура како во зима така и во лето. Во домот има електронски систем за контрола на пристапот. Не е дозволено сместување со домашни миленици.


Вила КОМФОРТ со една спална / 2 + 1 /

• Површина 98 м2

• Вила, на не повеќе од 30 м. од хотелот;

• Трпезарија со кујна, (опремена), камин, дневна со кабелска телевизија, интернет, минибар

• Една спална соба,(може да биде со брачен кревет или со два разделени кревети)

• Тераса во спалната соба;

• Во вилата има два тоалети со када, туш кабина;

• Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.

• Топол салон за сушење на ски обувки;

• Безжичен интернет

Максимално сместување 2 возрасни и 1 дете на дополнително легло, кое се наоѓа во дневна. Во овој тип вила Е дозволено сместување надомашни миленици. Со доплата по 12€/ на ден за домашен љубимец до 8 кг.

Не е дозволено сместување на поголеми домашни миленици.


Апартман Сениор / 4 + 1 /: • 80 м2;

• Во хотелската зграда, погпден за 4 возрасни + 1 дете на регуларни легла;

• Дневна соба со кујна, (комплет опремена); трпезариска маса и кауч;

• Две спални, од кои една е со брачен , другата - со две разделени легла;

• Тераса;

• Две бањи со туш кабини и тоалети, фен, бањарка...... ;

• Клима, сателитска телевизија, мини бар, телефон и мини сеф.

• Безжичен интернет

Апартаментите се погодни за до 5 гости .

Не е дозволено сместување со домашни миленици.


Апартман Јунипр / 2 + 1 /:

• 60 м2;

• Се наоѓа во главната хотелска зграда и е погодна за две возрасни лица и едно дете;

• Дневна соба со трпезарија и кујна

• Една спална соба со голем брачен кревет или два посебни кревети;

• Тераса;

• Бања со туш и тоалет, фен, бањарки ;

• Клима уред, сателитска ТВ, термо котел, мини бар, телефон и мини сеф.

• Безжичен интернет

 

Апартаментите се погодни за до 2+1 гости .

Домашни миленици не се дозволени.