HOTEL PALMERA 2 - 10 nokjevanja (17,53)

Опис: Палмера е апартмански тип на хотел. Сместувачките капацитети се наоѓаат на првиот или вториот спрат од зградата, а се наменети за сместување од две до пет лица. Повеќето од студијата/апартманите имаат директен поглед на море, а секое од нив има комплетно опремена кујна, микробранова печка, бања/тоалет, тераса, ТВ, WiFi интернет и клима (со доплата на лице место од 5 € по ден). Хотелот има сопствен базен за возрасни и за деца, бар окрај базенот, лежалки и чадори, игралиште за деца и паркинг.

- PM- поглед море

- Наведените попусти се однесуваат на цената во табелата

- Туристичката такса не е вклучена во цената и се плаќа на лице место во објектот

 - Цената на аранжманот е изразена во евра по лице без вклучен превоз

- Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро=62

 

Локација: Хотелот се наоѓа во новиот дел на Сарти, над автопатот. Од најубавата плажа во Сарти, Sarti Beach е оддалечена 250 метри. Влезот во морето во тој дел е постепен, па хотелот секако е погоден за семејства со мали деца.