Vili Lakis 1 - 10/15ноќи (100)

 Локација: Vila Lakis 1 се наоѓа на 100м од морето и неколку минути пешки од центарот на Полихроно. 

Содржина на вилата: Располага со дванаесет трокреветни и четворокреветни студија, модерни и луксузно опремени, сместени на прв и втор кат од зградата. Вилата располага со паркинг во дворот, туш кабина, тоалет, уреден простор за детска игра и просторија за куфери за последниот ден од престојот. Пријатните домаќини и одличната локација ќе го комплетираат вашиот престој во Полихроно и ќе ви овозможат пријатен престој. 

Соби: Сите студија се опремени со мини кујна (мини електричен шпорет, фрижидер, основен прибор) наменета за приготвување на лесни оброци, бања, клима вклучена во цената, сателитска ТВ, WiFi (слаб проток) и крпи. Во четворокреветните студија има два брачни кревети, голем фрижидер и мини електричен шпорет, додека во трокреветните студија има француски и стандарден кревет, помал фрижидер. Постелнината и крпите се менуваат секој петти ден, додека чистењето се врши еднаш дневно.

40.016338878985444,23.52865609264972
Цените се дадени во евра

Аранжмани на 10 ноќевања

Vila Tip 22.05.

01.06.
01.06.

11.06.
06.06.

16.06.
11.06.

21.06.
16.06.

26.06.
21.06.

01.07.
26.06.

06.07.
01.07.

11.07.
06.07.

16.07.
11.07.

21.07.
16.07.-26.07.
21.07.-31.07.
26.07.-05.08.
31.07.-10.08.
05.08.-15.08.
10.08.-20.08.
15.08.

25.08.
20.08.

30.08.
25.08.

04.09.
30.08.

09.09.
04.09.

14.09.
09.09.

19.09.
19.09.

29.09.
Vila
Lakis 1
TV, AC
1/2 Std 90* 140* 170* 200* 220* 455 495 535 580 625 645 630 575 495 225* 195* 170* 110*
1/3 Std 80* 105* 130* 155* 165* 465 505 545 590 635 655 640 585 515 170* 155* 135* 90*
1/4 Std 75* 100* 125* 145* 150* 500 535 575 625 675 695 680 625 585 160* 145* 130* 80*

Аранжмани на 15 ноќевања

Vila Tip 22.05

06.06
01.06

16.06
06.06

21.06
11.06

26.06
16.06

01.07
21.06

06.07
26.06

11.07
01.07

16.07
06.07

21.07
11.07

26.07
16.07. – 31.07
21.07. – 05.08
26.07. – 10.08
31.07. – 15.08
05.08. – 20.08
10.08

25.08
15.08

30.08
20.08

04.09
25.08

09.09
30.08

14.09
04.09

19.09
14.09

29.09
Vila
Lakis 1
TV, AC
1/2 Std 200* 215* 260* 300* 605 665 730 785 865 905 925 905 855 755 650 300* 260* 175*
1/3 Std 155* 160* 195* 225* 635 680 745 800 880 920 940 920 870 780 680 225* 200* 140*
1/4 Std 145* 150* 185* 200* 715 730 795 850 935 980 1000 980 930 870 800 215* 190* 130*
Легенда
  • 1/2std - Двокреветно Студио
  • 1/3std - Трокреветно Студио
  • 1/4 Std - Четерокреветно Студио

– Продадените студија/апартмани се означени со црвено

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да се обезбеди и се доплаќа по цена од 2 еур/ден.

 


1. Доплата за еднокреветна соба (1/1) е полната цена што ја плаќа другото лице.
2. Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус. 

3. Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот 

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.