VILLA MARMARAS - 10/15 ноќевања (100)

40.095,23.776666666667

Локација: Вила Мармарас се наоѓа покрај брегот во мирниот дел на Неос Мармарас, на само 20 метри од мала плажа, додека од плажата Парадизо е околу 800 метри (10-15 минути лесно пешачење). Од центарот на Неос Мармарас е околу 450 метри, а од градската плажа на 20 минути лесно пешачење (1400 метри). 

Содржина на вилата: Нудиме  двокреветни и трокреветни студија и имаат директен или страничен поглед на море. На 200 метри од вилата има станица од каде неколку пати во денот поминува туристички воз кое сообраќа до центарот на градот и главната градска плажа. Цената на билет во еден правец е околу 2 евра по лице. Во близина на вилата се наоѓа супермаркет. Доколку сакате да уживате во прекрасното зајдисонце, тогаш Вила Мармарас е вистинското место за вас. 

Соби: Сите сместувачки единици располагаат со опремена мини кујна (фрижидер, мини електричен шпорет, садови) наменета за приготвување на лесни оброци, клима чија употреба е вклучена во цената, гардеробер, крпи, ТВ, бања, пространи тераси. На гостите на вилата им е на располагање WiFi (слаб проток), како и тоалети за последниот ден од престојот и складирање на багаж. Постелнината и крпите се менуваат и се чисти секој петти ден.

АРАЖМАНИ НА 10 НОЌЕВАЊА

 

Vila Tip 20.05

30.05
30.05

09.06
04.06

14.06
09.06

19.06
14.06

24.06
19.06

29.06
24.06

04.07
29.06

09.07
04.07

14.07
09.07

19.07
14.07.-24.07.
19.07.-29.07.
24.07.-03.08.
29.07.-08.08.
03.08.-13.08.
08.08.-18.08.
13.08

23.08
18.08

28.08
23.08

02.09
28.08

07.09
02.09

12.09
07.09

17.09
12.09

22.09
17.09

27.09
22.09

02.10
Vila
Marmaras
TV, AC
1/2 Std 95* 135* 170* 210* 225* 445 470 495 535 575 615 615 575 495 230* 215* 200* 155* 115* 85*
1/3 Std 85* 120* 145* 170* 175* 485 515 545 580 615 665 665 625 605 200* 185* 170* 135* 105* 85*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

 

АРАЖМАНИ НА 15 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

04.06
30.05

14.06
04.06

19.06
09.06

24.06
14.06

29.06
19.06

04.07
24.06

09.07
29.06

14.07
04.07

19.07
09.07

24.07
14.07.-29.07.
19.07.-03.08.
24.07.-08.08.
29.07.-13.08.
03.08.-18.08.
08.08

23.08
13.08

28.08
18.08

02.09
23.08

07.09
28.08

12.09
02.09

17.09
07.09

22.09
12.09

27.09
17.09

02.10
Vila
Marmaras
TV, AC
1/2 Std 200* 225* 270* 315* 650 680 730 765 840 885 925 915 885 800 690 325* 300* 250* 200* 145*
1/3 Std 175* 190* 225* 245* 725 745 805 835 905 950 995 985 960 915 875 280* 255* 215* 175* 145*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

 

Легенда
  • 1/2 Std – Двокреветно студио
  • 1/3 Std – Трокреветно студио
  • Free - Бесплатна употреба на клима

*Цените со ѕвездичка се цени за пакет аражман за сместување и превоз по особа.

– Изборот на спратност, поглед или број на соба не е возможен, освен ако не е поинаку наведено во програмата.

 

– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен.

 

Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни легла (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат)
– едно дете до 10 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку го користи и има свое седиште во автобус.
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

Услови за неискористени кревети во сместувачки единици:
– кревети кои не се користат и се во собата се доплаќаат 70% од цената на пакетот 

 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.